• $13,4474
  • €15,3135
  • 795.719
  • 2042.08
1 Şubat 2012 Çarşamba

Titresek de... Donsak da...

14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası, 9-11 Mart tarihlerinde İstanbul'da düzenlenecek. Atletizmseverler, aralarında 'Yelena Isinbayeva, Dayron Robles, Blanka Vlasic, Carmelita Jeter, Teddy Tamgho' gibi dünya rekortmeni, olimpiyat şampiyonu yıldızları canlı canlı izleyecek.
'İstanbul  2012' sayıları 1200'ü bulacak, yerli ve yabancı basın mensubu tarafından takip edilecek. Yarışmaları dünyada 3 milyar kişi televizyonları başında izleyecek.
Bu organizasyon bizim için önemli bir sınav. Çünkü 2020 Yaz Olimpiyat Oyunları'na aday olduğumuzu açıkladığımızdan bu yana, spor dünyasının gözü üzerimizde... 14. Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'ndan yüzümüzün akıyla çıkarsak, 2020 Olimpiyatları'nı almak için, önemli bir sınavı başaracağız. Anlayacağınız, 'İstanbul 2012'de' tek bir organizasyon eksiği, hatası olmamalı. Yoksa, 2020 için kötü olur!
Geçen hafta sonu Ataköy'deki salonda, tarihimizde ilk defa uluslararası standartlardaki bir salonda, Türkiye Şampiyonası organize edildi. Salon dışarıdan göz kamaştırıyordu! Hatta içine girildiğinde de nefis tribünleri ve pistiyle harikaydı. Daha önce 'Bunun gibi, muhteşem bir atletizm salonumuz olmamıştı.'
EKSİKLER ÇOK FAZLA!
Turkcell, Türkiye Salon Atletizm Şampiyonası'na sponsor desteği vermişti. Salonun klima sistemi henüz yetişmediği için 400 civarında atlet, 'Buz keserek!' yarıştı. Şanslıyız ki, yarışma öncesi, salonda paltoları ile ısınarak, yarışmalara hazırlanan bu atletler, sonra soyunarak, atlet ve şortlarıyla, tir tir titreyerek koşsalar da şikayet etmediler. Böyle güzel salona sahip olmak, hepimizin gözünü kararttı! Eksikleri görmez olduk. Oysa eksik çok. Isıtma sisteminden, tuvaletlerdeki rezervuarlardan tutun da, park yeri düzenlemelerine kadar bir çok eksiğin acilen tamamlanması gerekiyor. Şunun şurasında, şampiyonanın startına 1 ay kadar bir süre kaldı. Devlet, bu kadar güzel bir salonu, buraya kadar getirdiyse, bu eksikleri de yapar-yetiştirir diye düşünüyoruz. Biliyorsunuz; geçen yıl bu salonun komşusu, Sinan Erdem Salonu da yetişmez deniyordu. Zamanında yetiştirildi ve Dünya Basketbol Şampiyonası organize edildi. Darısı, Dünya Salon Atletizm Şampiyonası'nın başına...

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Kulüp ile Türk dizileri listesinde Netflix'te büyük sükse yaptığ

Netflix'in heyecanla beklenen yeni dizisi: Şahmeran

Cam parçalarından evlilik teklifi! Herkes onu konuşuyor

Bu deliğin altında bakın ne var! Gözlerinize inanamayacaksınız

Sarımsağı böyle tüketenler dikkat! Bu hatayı sakın yapmayın