• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
10 Ocak 2011 Pazartesi

Taştimur'un 'Taş'ları!

Gökhan Taştimur'un 'Savunmada' oturttuğu 'Taş!'lar, lideri de tepetaklak etti! Olin açısından en dikkati çeken 'Müthiş hareketli, saldırgan, yardımlaşmalı savunma ile serbest atışlardaki harika performansıydı.'
Olin, 25. dakikadan itibaren, savunmasını iyice sertleştirince, G.Saray, hücumda seti bir türlü oturtamadı. İçeriyi hiç kullanamadı. Olin ikili-üçlü savunma ile G.Saray'da eline top alan oyunculara baskı yaparak, dışarıdan da rahat şut pozisyonu vermedi ve rakibi kısırlaştırdılar!
Olin'in zaferinde, savunmadan sonraki etken serbest atışlarda 19/26 ile 73'lük yüksek yüzdeydi. 'G.Saray'ın başını, Olinlilere yapılan bu kritik fauller yedi!' istatistikte, 2 takımın da serbest atış isabetleri dışında, tıpatıplaştığını görüyoruz! G.Saray ikilik şutlarda 16 isabetle 32, üçlüklerde 7 isabetle 21 sayı atmış. Serbest atış sayısı da 10... Olin'de ise ikilikler 15 isabetle 30, üçlükler 7 isabetle 21 sayı getirmiş. Serbest atıştan gelen sayı 'Ganimet!' gibi... Tam tamına 19...
Her iki takımın, ikilik ve üçlüklerden gelen toplam sayılarına bakarsak, G.Saray 53, Olin 51 sayı atmış. Yani İş sadece 'ikilik ve üçlüklere' kalsa, Cim-Bom kazanacak. Ancak serbest atışlarda Olin'in 9 fark önde olması, 63-70'lik galibiyet skorundaki 7 farkı ortaya çıkartmış. Bu faulleri kullanırken, 10/13 ile 10 sayı üreten Dolioba da maçın kahramanı.
Ancak; çok ya da az atanların ortak noktası, savunmadaki inanılmaz performanslarıydı. Dolayısıyla; 'Taş' gibi takım yaratan 'Taştimur'a bravo!

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Haftanın Fotoğrafları (08-14 Ocak)

Balıkçıların buz tutan nehirdeki zorlu mücadelesi