• $15,8769
  • €16,8435
  • 942.556
  • 2372.35
25 Kasım 2011 Cuma

Stres topu!

Dün gece stres topuna döndük! G.Saray da, F.Bahçe de, uzatmaya kaldı.Yaa!.. Kardeşim, bu rakipler sizden güçlü değil ki, neden işi zora, bizi de stres topuna çeviriyorsunuz. G.Saray, açık veren savunmasını güçlendirdiği son 3 dakikada, skora hakim oldu.Bu anlarda işi zora sokan, skor kafa kafaya giderken, yapılan kritik top kayıplarıydı. Devre boyunca 7 top kaybının 3'ü, üzerindeki savunma baskısını kıramayan Tutku'ya aitti. G.Saray'ın bocaladığı ilk periyotta büyük sorun, hücumda oyunu sete iyi oturtamamasıydı. Bu biraz Ender, biraz da Lako ile aşılır görüntüye girince, G.Saray asist üretimini arttırarak, devreyi 3 farkla önde tamamladı.
3.periyotta savunması iyice yumuşayan G.Saray potasını, Motiejunas kolayca deldi. 5 dakika tek sayı üretemeyen temsilcimize karşı, Prokom'un 12-0'lık bir seri yakalaması, farkı 10'a çıkarmasına neden oldu. G.Saray'ın boyalı alan savunması gedik verirken, dış savunma adeta tamamen düştü. Bu da, Polonyalıların da üçlüklerle, dakika dakika farka gitmesi sonucunu doğurdu. Son periyota Cevher, Songaila ve Ender olmak üzere 3 oyuncusu 4 faule ulaşan G.Saray, zaten kötü seyreden savunmada, daha da büyük problem yaşadı. 32.dakikadaki alan savunması da, Prokom'un dış şutlarını kesemedi. 10/19'luk üçlük isabet başarısı, G.Saray'ı sarstı! Yeniden, adam adama savunmayı seçtik... Ve hücumda Songaila üzerinden oynamaya başlayıp, bu oyuncunun da, boyalı alana başarıyla yüklenip, üst üste basketler yazması, farkı 2 dakika kala 4'e düşürdü. Bu kırılma noktası oldu. G.Saray maçı berabere bitirip, rakibini de uzatmada bitirdi.
KÖTÜ ADAM UKİÇ!
Gecenin 2.maçında F.Bahçe, C.Laboral karşısında, Sefolosha, Bogdanovic ve Oğuz ile skor üreterek, sonuca gitmeye çalıştı. İlk yarının skor makinesi Bogdanovic, yediği savunma kilidini, 2.yarıda çözemeyince, F.Bahçe skor üretmekte zorlandı. Son maçların kötü adamı Ukiç, dün de 'Kötü Adam Rolüne!' iyice alışınca, F.Bahçe çok sıkıntı çekti. Çaldığı toplar, attığı sayılar ve asistleri ile önemli katkı yaptı ancak, galibiyete yetmedi. Yazık oldu!

<p> Fonetik  kısaca konuşulan dili oluşturan sözcüklerin ses yapısı bakımından incelenmesi,  ses bil

TÜRKÇE'DE FONETİK

Akıncı Toyu 2022 Uluslararası Atlı Okçuluk Yarışması başladı

Türkiye'nin en pahalı Tofaş'ı! 250 bin liraya satıldı

Türkiye'nin kültürel mirası 35 bin eser dijitalle dünyaya açılacak