• $18,1117
  • €18,2051
  • 1016.29
  • 3020.2
6 Kasım 2012 Salı

Sprinter Kanarya!

İlk 6 dakikada, rakibi karşısında ribauntlarda zayıf kalan F.Bahçe, iki defa da 24 saniye süresini doldurarak, hücumları heba edince, 10 fark yedi. Koç Pianigiani Barış'ın yerine, Emir'i oyuna sürdü. Emir hücumları, özellikle de seti mükemmel yöneterek, F.Bahçe'yi rayına oturtunca, Bogdanovic ve Ömer skor üretimine geçti. İlk periyotun bitimine 43 saniye kala İlkan üçlüğü ile farkı tek sayıya indirse de, periyot 3 farkla Beşiktaş'ın oldu. 2. periyotta F.Bahçe, hücum ribauntlarında zayıf kalınca, potadan dönen şutlar değerlendirilemedi. Böylece skoru lehine çeviremedi. Beşiktaş ise 8/14 ile 57.1''lik üç sayı başarısıyla devreyi 39-44 önde kapatmayı başardı.

FARKI GIDIM GIDIM AÇTI
3. periyotta, takımların 'Skorda liderlik savaşı', oyunu heyecan kasırgasına sürükledi. Beşiktaş'ta ribaunt ve üç sayı üretimi biraz tekleyince, bitime 1.23 dakika kala Ömer'in 2/2'lik serbest atış isabeti ile F.Bahçe 64-62'lik skorla ilk defa liderliği aldı. Periyodu 68-64 önde bitirmenin moral dopingi ile son periyodun ilk dakikalarında, farkı 'Gıdım-Gıdım!' açtı. Bu farkın açılmasında, Beşiktaşlılar'da belki yorgunluktan, yardımlaşma performansının düşmesi başrolü oynadı. Üst üste   2 kritik top kaybı yapan oyun kurucu Jerrells'ın da katkıları küçümsenemez. Son 33.01'de 74-66 ile 8 farka kadar çıktı. Sonuçta, Kanarya 100 metre sprinteri gibi, Kartal'ı son metrelerde geçti! Eeee!.. Kanarya'nın 'Sürat Motoru!' McCalebb'in sakatlık nedeniyle yokluğunda 'Bundan iyisi can sağlığı!..'
Kazandığına şükredeceksin. Çünkü oynadığı basketbolla Euroleague'de de saygı gören Kartal'ı yenmek kolay değil tabii. Hem yendiğin takım zaten ligin şampiyonluk adaylarından.

<p>Agr Tur seyahat acentesi ve HIS Travel ortaklığı, özel taleplere göre şekillenen kişiye özel seya

QUALITA ile turizme yeni bir soluk geliyor

Tarihi Haydarpaşa Garı'nın restorasyonunda sona gelindi! Garın son hali görüntülendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Zelenskiy ile bir araya geldi! işte görüşmeden kareler

Çağla Şıkel ile çocukları alışveriş turunda... Böyle poz verdi