• $7,4099
  • €9,0277
  • 441.857
  • 1542.45
08 Eylül 2011 Perşembe

Son şans böyle mi kaçar?

Aman Tanrım! Bir maçlık, heyecan, son 45 saniyeye sığdı. Kalpten götürecek cinstendi! Kaçtı-gitti denilecek zafer, ayağımıza kadar geldi. Biraz şanssızlık, biraz telaş, teptik gitti! Oysa, kötü bir 3.periyottan sonra, 31.dakikaya 59-44 ile  15 farkla geride girince, kaçımızın 'Kazanma Umudu' kalmıştı.
İşte, basketbolun güzelliği burada. Son 3 dakikada, savunma ve hücumuyla muhteşem performansımız, maçı 'Kazanma Noktasına' getirdi. Bitime 45 saniye kala Ersan'ın nefis 'Basket Faul Kokteyli'nden gelen 3 sayı, farkı 61-63 ile tek baskete indirdi. 35.7 saniye kala ustaca çevrilen ve boş alan yaratılan topta, Kerem'in şutunun çemberden dönmesi... 5 saniye kala harika üçlüğü ile Emir'in 64-65 yapıp, 'Horoz'un ensesine binmesi!..' Zoru başaran Emir'in akabinde, kenardan topu 5 saniyede oyuna sokamayıp, hakemin de rakibe, takdim etmesi... Zafer defalarca ayağımıza gelmiş, geldiği gibi de gitmiş. Kerem'e, Emir'e kızanlar olabilir. 'Nasıl yaptınız?' diyebilirler. Ancak oluyor işte. Maç kazandıran, dünya ikinciliğine taşıyan atışı yapan oyuncu bile, kaçırabilir. Tıpkı bir gece önce, Avusturya-Türkiye Milli Futbol maçında 'Arda'nın hayati penaltıyı kaçırması gibi...'
Arda'nın da üzüntüsünü gördük. Kerem ve Emir'in de... Sonraki maçlarda, telafi edebilirler.
Bu maçta, en çok sırıtan taraflarımız 'Top Kayıplarımız ve kötü Üç Sayı İsabet yüzdemizdi.'
BÖYLE VURULDUK!
Daha 18.dakikada onlar 2, biz 11 top kaybı yapmıştık. Önemli kısmı, hücumda paslaşırken yapılan ve fast-break hücumlarda, baskete dönüşenlerdi. Sonra, top kaybı azaldı. Maç sonu 16'yı buldu. Çoğu zaman gereksiz ısrarlarla ulaştığımız, 6/24 ile 20.8'lik kötü üç sayı yüzdemiz, bizi 15 sayı geriye iten dakikaların eseriydi. Adamlar, boş şutlarımızdan sonra, ribaundu alıp, başta ünlü Parker ve Batum olmak üzere, atlet oyuncularıyla, turnikeye daldılar. Fena vurdular!
Kaybetme nedenimiz, işte bunlardı. Maç sonunda, toplam şut yüzdelerinin birbirinden pek farkı yoktu. Biz 21/59 ile 35.6, onlar 21/60 ile 35.00 yapmıştı.

<p>Başkan Recep Tayyip Erdoğan, cuma namazı çıkışı basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Erdoğan

Kafe ve restoranlar ne zaman açılacak? Başkan Erdoğan açıkladı!

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Brüksel'de NATO Genel Sekreteri ile görüştü

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı