• $13,6023
  • €15,3114
  • 794.669
  • 1951.17
9 Şubat 2012 Perşembe

Son periyottaki 'sayı canavarı'

Aynı güne iki dev maç konunca, ne yapacağımızı şaşırdık. G.Saray-F.Bahçe Kadınlar derbisi, ezeli rekabet dünyasının yıldızıydı! Efes-Olympiacos maçı ise, Euroleague'de kaderimiz çizecek gibi görünüyordu. Biz de, bir maçı feda edeceğine, ikisini birden izlemeyi tercih ettik.
F.Bahçe, tam kadro olduğu zaman, ne kadar güçlü bir takım görüntüsü çiziyor... G.Saray da, üç periyot F.Bahçe ile başa baş mücadele ederken, İstanbul'daki final-eight için, ümitlerimiz tavan yaptı!
F.Bahçe eski yıldızı Pondexter'ı transfer etmekle, tam isabet kaydetti! Pondexter, geldiğinden bu yana, ilk defa bu maçta forma giydi. Belki, bu derbinin F.Bahçe camiası için ne anlamı olduğunu bildiğinden, ilk 3 periyotta çok tedirgin oynadı. Çok boş şut attı. Top kaybı yaptı. Ancak, son periyotta 'Sayı Canavarı!'na dönüşen Kanarya'nın hem sette, hem skor yollarında, vurucu gücü oldu. Bir ara, gard pozisyonunda, Mc Coughtry ile oyunda kaldı. Hiç de fena olmadı. Final-eight'e kadar 'Pondexter'ın montajı!' tamamlanırsa F.Bahçe 'Formüla 1'de yarışacak gibi, 8'li finallere hazır hale gelir.
EFES MORALİ ÇÖKERTTİ
G.Saray, bu maçta playmaker'lar açısından rakibine üstünlük kuramadı. Özellikle, son periyotta Sarı-Kırmızılı oyun kurucuların, F.Bahçe savunma duvarı karşısında kaybolmaları, Fowles gibi ilk yarının en etkili uzununu bile bitirdi. Taurasi gibi bir sayı makinesini de...  F.Bahçe savunma kelepçesinden kurtulamayan kısalar, 3 periyot boyunca, sarı-lacivertli boyalı alanda, başta hücum ribauntları ve pota altı basketler olmak üzere, çok etkili olan uzunlara, pas çıkaramayınca, G.Saray son periyotta, rakibi karşısında havlu attı! F.Bahçe'nin muhteşem son periyot savunması ve hücum oyununa, sadece şapka çıkarılır! Böyle zor bir derbiyi kazandıran performanstı.
Efes-Olympiacos maçı, moral kondisyonumuzu çökertti!
Son saniyeler hariç, sanki 'Atina Sahnesi!' tekrarlandı.  Skorerimiz Savanovic, Yunanistan'daki gibi 'Olympiacos Savanı!'nda  kayboldu gitti. Tamam Barac 16 sayı attı ama Yunan savunması karşısında, kritik top kayıpları da yaptı. Batista da 2 de kaldı. Bu uzunları oynatmak, kısaların işi. Efes, hücum setlerinden maç boyu, sadece 8 sayı çıktı. Bunların sadece 6'sı, kısalardan geldi. Üstüne kısalar, skor üretemeyince ve uzunlar da 'Asist fakiri!' kalınca, yenilgi kaçınılmaz oldu. Yazık oldu!
 Efes'in şimdi, G.Saray ve CSKA maçlarını kazanmaktan ve Olympiacos ile G.Saray'ı izlemekten başka çaresi yok!

<p> </p>

İlçe belediyelerine tuz yerine kum mu verildi?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!