• $15,9326
  • €16,8341
  • 941.037
  • 2393.61
15 Haziran 2011 Çarşamba

Shipp, şıp şıp!

F.Bahçe, dünkü maça darbelerle çıktı! Bir önceki maçta sakatlanan ve sağ bileği bandajlı olarak oynayan skorer Tomas, iki maçtır boğazındaki iltihaptan dolayı hasta hasta maça çıkan Ömer, skora yeterli katkı sağlayamadılar.
Savunma gayretleri vardı. Ancak hastalık-sakatlık F.Bahçe'yi önceki maçlarda sırtlayan bu harika şutörleri fena zedeledi ve şutları, şaştı kaldı!
Tomas 1/7, Ömer 2/6'lık performans sergiledi. Koç Spahija, onların durumlarını dikkate alarak, uzun adam May'i kenera çekip, kaç maçtır oynamayan Kinsey'i skor umudu olarak kadroya almıştı. O da 3/6 yapabildi.

YÜK OĞUZ'DAYDI
Tüm bunlar yetmiyordu. Yük Oğuz'un sırtına biniyordu. O pota altından güzel sızıp, çembere yükleniyordu ama savunma yedikçe, şutları şaştı. Devre sonuna kadar 3/8'lik isabette kaldı. Son 2 periyotta ne çember altı, ne dışarıdan şut denemesi bile yapamadı.
Tüm bunları değerlendirmek de G.Saray'a kaldı. Ermal, Shipp ve Andric ile F.Bahçe pota altında yüksek verime ulaşan G.Saray, F.Bahçe'ye korkular yaşatarak, devreyi berabere tamamladı. 
Son iki periyotta, G.Saray'ın alan savunması F.Bahçe'nin dış şut yüzdesinin iyice düşmesine neden oldu. G.Saray ise Andric'i pota altından mükemmel kullanarak, sürekli skor üretti.
Bunun sonucunda da, hem skor hakimiyetini hem de F.Bahçe'yi teslim aldı. Aslında bu maçta G.Saray'ı zafere götüren üç çok iyi performans var: Andriç, Shipp, Ermal.
Ancak bana göre en kritik anlarda, F.Bahçe'yi geriye iten Shipp, maçın baş kahramanıdır. Shipp'in basketleri, F.Bahçe potasına şıp şıp diye damladıkça G.Saray kazandı.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister