• $16,4043
  • €17,6051
  • 973.427
  • 2431.51
13 Haziran 2013 Perşembe

Şeytanın bacağını kırmak!

Banvit bu defa ‘Şeytanın bacağını kırdı!’ 12/24 ile 50’lik üçlük yüzdesi, Banvit’in yola devam etmesini sağladı. Her maçta mükemmel 2-3 periyot oynayıp, tek periyottaki kırılganlığı ile ‘Aslan’a kolay av!’ olan Banvit, bu defa son saniyede kurtulup seriye devam etmeyi başardı. Kutluyorum...  
Banvit, ilk 2 periyotta savunma ve hücumda çok etkiliydi. Davis, İzzet, Stimac ve Simmons kolayca skora giderken, Mejia ve Bajramovic dışında her oynayan sayı üretti. 14 farkı yaratan ise, 6/13’lük üç sayı isabet oranıydı. G.Saray’ın inatla üçlük denemesi ise 1/11 ile 9’luk bir üçlük faciası yaşattı. Bu zor anlarda Gordon’ın rakip potaya başarılı hücumları, Ender ve Cenk’in de bölük-pörçük skor katkısı olmasa farkın 20’lere çıkması işten değildi. Banvit’in 2. periyottaki savunma kelepçesi çok etkili oldu. Savunma dışa da yayılınca, G.Saray’ın en etkili dış atış ustaları Arroyo (2) ve Markoishvili (3) toplam 5 üçlük şuttan tek isabet çıkaramadı. Zaten ilk yarıda Cenk’in (1/3) tek isabeti dışında G.Saray’ın üçlüğü bile yoktu. Sadece potadan dönen 10 şut, istatistik cetvelinde sırıtıyordu!
G.Saray hücum setlerinde asist üretemedi. Bu da dış atışlardaki ‘Karavanaların!’ baş nedeni oldu. Zaten, içeriye dalanlar da doğru dürüst top alamıyordu. Düşünün ilk 36 dakikada sadece 4 asist! Bu yüz karası asist tablosunu, G.Saray’a yakıştıramadım. İlk basketini üçlük olarak 34.44’te kaydeden Arroyo ile Markoishvili, sahanın en kötü oyuncuları idi. 29.10’da 65-45 ile farkı 20’ye yükseltmesi bile, hemen her maçtaki ‘Kırılganlığı’ nedeniyle Banvit’in kazanacağına bizi inandıramıyordu. G.Saray’ın ‘Mucizeler takımı!’ olduğunu aklımızdan çıkaramıyorduk. Arroyo, Markoishvili olmaz da biri mutlaka çıkar, patlardı! Nitekim ‘Gordon patladı!’ Şahane hücumlar yaptı. Maç sonuna kadar 34 sayısı ile Banvit’i silkeledi-silkeledi! Ama indiremedi.

<p> </p>

TÜRKİYE'NİN BAŞARILARINDAN KİMLER RAHATSIZ?

TEKNOFEST Azerbaycan başladı! İşte ilk görüntüler

Zigana Tüneli'nde sona gelindi! Türkiye'nin en uzun tüneli olacak

2 bin 800 yıllık mühür, ilk kez İzmir'de ziyarete sunuldu