• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
28 Ekim 2013 Pazartesi

Savunma sıkıntısı

Kandemir ve ‘Savaşan Kartalları!’nı kutluyorum. Ligin en pahalı ve tartışmasız iki favorisini, G.Saray’ı da, F.Bahçe’yi de ‘az daha götürüyorlardı!’ İyi mücadele ediyorlar. Tabii, F.Bahçe’nin de 2 günde, Barcelona ve Beşiktaş gibi iki zorlu rakiple oynaması, oldukça yorucuydu.

F.Bahçe’nin bu maçtaki en büyük sıkıntısı, ‘pota altını iyi savunamamasıydı!’ Pota altı savunmasının ‘Double-team’ ve yardımlaşmalardan uzak kalması, Beşiktaş’ın boyalı alandan sık sık skor üretmesine neden oldu. Bu da hücumda iyi skor bulduğu anlarda F.Bahçe’yi galibiyete yetecek farktan yoksun bıraktı. Zaten maç da bu nedenle sonuna kadar hiç kopmadı. Beşiktaş 19/38 ile 50’lik başarılı sayılabilecek ikilik şut yüzdesinin küçümsenmeyecek bölümünü, pota altından üretti. 
Perkins’in 7/12’lik isabet oranı Beşiktaş’ın en skorer ismi olmasına yetti. F.Bahçe, Zoric ile ‘Ribaunt Kulesi!’ kurmasa, bu maçı kesinlikle kaybederdi. ‘Barcelona Fatihi Kleiza’nın 1/8’lik kötü isabet oranı, F.Bahçe’nin rakibine zorlanmasındaki bir başka nedendi. 18/39 ile 46.2’lik kötü ikilik yüzdede kalan F.Bahçe, 20 üçlük denemeden de sadece 6 isabet yakalayınca, Kartal’ın sıkı takibinden oyun boyunca kurtulamadı. 
Tabii, Beşiktaş savunmasının, F.Bahçe’nin güçlü oyuncularını durdurmakta zorlanıp, bol faullü oynaması ve Kanaryaların da bunu 23/35 ile 65.7’lik fena sayılmayan bir serbest atış yüzdesiyle değerlendirmesi, bu maçı F.Bahçe’nin almasına yetti. Çok zorlansa da 2 günde 2 zor maçı kazanan F.Bahçeli oyuncular, hedeflerine ulaştılar. Bu maçtaki savunmaları, öncekilere göre daha kötü seyretse de önlerinde durulamayan takım görüntüsünü devam ettirdiler. ‘Bravo’ demek doğru olur. 

<p><span style='font-size: 1.6rem;'>Yeni varyant hızla yayılıyor... Kovid geçirip, tat ve koku kaybı

Beynimizin parmak izi, hastalıkları veya kişileri tanımak için kullanılabilir mi?

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!