• $15,9235
  • €17,0558
  • 951.048
  • 2380.9
20 Mart 2013 Çarşamba

Şahane top hırsızları!

İşte F.Bahçe'nin dün rekor sayıda boş şut atıp, rahatça fark yapabileceği Schio karşısında zorlandığı ve rekor sayıda boş şut atıp, 'Şahane savunmasının bonusları!' olarak ortaya çıkan bu çalınan toplar, İtalyanları 'Cin çarpmışa!' döndürdü ve farkın alt yapısını hazırladı. Bir gün önce, Bourges'i 25 farkla deviren F.Bahçe, Schio'yu da 27 farkla darmadağın ederken, bir yandan gurur veriyor ama diğer yandan da korkutuyor! Çünkü, şut isabet oranları o kadar kötü ki...

ÇALIP ÇIRPMAYA DEVAM
Maç sonunda, toplam şutlarda 30/73'lük felaket isabet oranında yatan gerçek, tam '43 boş şut' demek. Tabii Kanaryam sınıfı geçerken, karnesinde yer alan 41.1'lik şut yüzdesi, vizeyi cebine koyduğu yarı finalde, hatta finalde de sınıf atlamasına ve şampiyon olmasına yetecek mi? Evet yetebilir. Nedeni de, yardımlaşması bol, ikili-üçlü sıkıştırmalarla süslü, zaman zaman çok sertleşen ve rakipten bol bol çalınan toplarla hücumları besleyen savunma... F.Bahçe bu silahını iyi kullandığı her maçı, düşük şut yüzdesine rağmen kazanır ve şampiyon olur. Yeter ki, savunma kelepçemiz gevşemesin!.. Ve bu 'Şahane top hırsızları!' topları 'Çalıp-çırpmaya' devam etsin.
G.Saray, Polkowice'nin boş şutlarını iyi değerlendirip, 9 fark attığı rakibinden, çöken savunması nedeniyle, 2. periyotta 18 fark yiyince, son iki periyotta, epey çabalasa da altından kalkamadı. Rakipten maç boyu 13 top çalıp, 21 top kaybı yaptırmak, 21/64 ile 32.8 gibi çok kötü bir toplam şut yüzdesi ile heba edilince, kazanmak hayal oldu. İnatçı mücadelesi ve bitime 23 saniye kala turnikesi ile farkı 4'e düşürüp, takımına cılız da olsa bir şans sunan, Işıl tek takdir edilecek oyuncuydu.

 

<p>CATS, İnsansız  Hava Araçları, helikopterler ve uçaklar dahil sabit kanatlı veya döner kanatlı  h

İnsansız hava araçlarının gözü 'CATS'

doğanın güldüren yüzü! Onları daha önce hiç böyle görmediniz

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (23 Mayıs 2021)

Gıda Komitesi enflasyon için toplanıyor! Yeni teşvikler devreye giriyor