• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
20 Ocak 2012 Cuma

Ribaunt Canavarı!

İlk 5 dakikadan sonra Efes, rakibine karşı ribaunt hakimiyeti sağlarken, Savanovic ve Barac ile rakip pota altında etkili oldu. Buna bir de, üçlükler eklenince, skor hakimiyeti Efes'e geçti. Efes, bu hakimiyeti, maç sonuna kadar bırakmadı.
Efes'in NBA yıldızı Vujacic, zor pozisyonlarda, savunmaya rağmen, ikilik-üçlük isabetleriyle, takımının hücumdaki etkili gücüydü. Bir diğer skorer Savanovic ise, özellikle ilk iki periyotta, 4/6'lık üçlük isabet oranıyla, Efes'in maçı kazanmasında, önemli rol oynadı. 
Barac'a ise ayrı bir paragraf açmak lazım. Pota altına yaklaştığında, her türlü savunmayı kolayca delen bu 2.17'lik dev, 4 faule ulaşıp, kenara alınana kadar 6/6'lık isabetiyle, Efes'in gücünü rakibe hissettirdi. O bence çekildikten sonra, Efes pek teklemedi. Diğer oyuncular, skoru sırtladı, onunla sürekli değişerek oynayan ve mücadeleci bir oyuncu olan Batista, skora bölük pörçük katkıda bulunurken, ribaunt yükünü omuzlayarak, bu maçın kazanılmasında önemli katkı sağlayan Savanovic ile birlikte, Efes'in pota altı hakimiyetini devam ettirdiler.

ANDRİC YETERLİ OLMADI
1/6'lık ikilik, 0/6'lık üçlük denemesi ile 12 şutun, 11'ini boş atan 'Asist Makinesi!' Kerem Tunçeri, seti genelde iyi yönetti. G.Saray'ın Efes'in oyun kurmasını engellemek için, onun üzerine, double-team'li yaptığı yoğun baskıdan, 4 de top kaybı yapsa da, hücum setini genelde iyi yönetti. 7 asisti ve 5 ribaundu oyundaki diğer artılarıydı.
 G.Saray ise, Andric ve zaman zaman Lukas'la Efes pota altını delse de, doğal olarak bu yeterli olmadı. O zaman, dışarıya yönelip, üçlük isabetlerle skoru lehlerine çevirmeye çalıştılar. 3/17 ile 17'lik çok kötü üçlük yüzde, her şeyi berbat etti. Çünkü, Efes potasından dönen üçlük şutlardan sonra, hücum ribaundundlarını Savanovic'e kaptırınca, G.Saray'ın maçı kazanma şansı kalmadı. Ancak 6 fark ikinci maç için G.Saray'ın avantajı sayılabilir.

<p class='MsoNormal'>Arkadaşımız Ahmet  Arı İstanbul Atatürk Havalimanı Millet Bahçesi'ndeki son haz

85 MİLYONUN BAHÇESİNDE HAZIRLIKLAR TAMAM

7 bin yıllık buğday Diyarbakır'da boy gösterdi! Çiftçiler 'Buğday sorunu kalmayacak' dedi

Lamborghini Sian FKP 37 modeli İstanbul'da! LEGO'ları kullanarak yaptılar

Azerbaycan'da TEKNOFEST heyecanı! Başkan Erdoğan festivalde konuşma yaptı