• $7,413
  • €9,0234
  • 441.986
  • 1542.45
02 Eylül 2011 Cuma

Rayımıza oturuyoruz!

Bizim Devler, 23 farklık Portekiz maçıyla havayı buldu. O havayla dün ev sahibi Litvanya'dan sadece 11 fark yiyip, kök söktüren Britanya'yı da 29 farkla dümdüz etti!
Bu maçta en hoşuma giden şeyler şunlardı; 'Zaman zaman çok sertleşip, farkın artmasını tetikleyen savunmamız, tüm oyuncularımızın sayı atması ve 24 gibi yüksek bir asist üretimi olması.'
Artık hazırlık maçlarındaki 'Skor ve Asist Özürlü Takım' tarihe gömüldü. Her geçen maç 'Skor ve Asist' zenginliği ile dikkat çeken '12 Dev Adam Mangası!' ortaya çıktı. Hadi yaaa!. Alt tarafı iki zayıf rakiple oynadık diyebilirsiniz. İşte yazımın girişinde yazdığım gibi 'O Zayıflar' bizim dışımızdakilerden, böyle farklar yemedi.
Görüntü o ki; 'Biz gittikçe, rayımıza oturuyoruz!' Bu raylar üzerinde bugün 5 bin seyirciyi arkasına alsa da, ev sahibi olsa da, Litvanya'yı da devireceğiz. Maça gelince...
SAVUNMA BAŞARISI
İlk yarı istatistiğinde İngilizleri toplam şutlarda 9/31'lik isabet oranıyla yüzde 29 gibi çok düşük bir yüzdede tutmak, savunma başarımızdı. Gerçi biz de 15/33 ile 45,5'luk yüzde ile 50'nin altında kaldık ama bu bile ilk yarıda 18 fark atmamıza yetti.
Son 2 periyotta savunmamızın bazen gevşemesi farkın 16 düşmesine neden olsa da, şöyle bir silkinip savunmayı sertleştirince, rakibin skor yollarını epey kestik.
Bereketli asistlerle destekli hücumlarla 36. dakikadaki gibi 31 farka ulaşmak da zor olmadı. Bu da maç sonu toplam şut yüzdemizi ellinin üstüne çıkardı. 34/62 ile 54.8'lik yüzde hazırlık maçlarından bu yana iyi gidişatın göstergesiydi. Hoşa gitmeyen hiç mi görüntümüz yoktu?
Vardı tabii... 12/22 ile 54.5'luk serbest atış yüzdemiz bize yakışmadı. Kaçırdığımız 10 serbest atışın, 7 firesi Ömer Aşık'tan geldi. Aşık, bizim pota altlarında en büyük silahımız. Blokları, basketleri ve ribauntlarıyla iyi işler yapıyor. Tek iyi yapamadığı, eski alışkanlığı serbest atışları. Hala kaçırmaya devam ediyor.

<p>Merakla beklenen Bayraktar AKINCI Taarruzî İnsansız Hava Aracının (TİHA) 3'üncü prototipine PT-3ü

Selçuk Bayraktar bu sözlerle paylaştı: Yuvadan uçmadan önce son selfie

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Malatya'da depremin izleri devletin yardım eliyle siliniyor

Türkiye'nin Arnavutluk'ta inşa edeceği hastanenin şantiyesi açıldı