• $9,6079
  • €11,1396
  • 556.176
  • 1521.73
23 Kasım 2013 Cumartesi

Pota altı canavarları!

‘Obra’nın Kanaryaları’, Budivelnik’e Kiev’de 102-84’lük skorla 18 fark atarak, Euroleague’ye başlayınca, ‘F.Bahçe Tankı!’ da ilk sinyalini çakmıştı! Üstünden 5 maç daha geçti. Dün Budivelnik’i F.Bahçe Ülker Sports Arena’dan 84-68’lik skor ve 16 farkla postaladılar! Euroleague’de 6’da 6 yapıp, ilk 16 takım arasına giren ilk takım ve gururumuz oldular.
Kanaryalar, maçın ilk dakikalarında, rakip boyalı alana baş döndürücü hızlarla hücumlar yapıp, Vidmar’ı ustaca pota altına sokunca, skora hakim oldular. Kenan’ın nefis asistleriyle beslenen Vidmar, bir anda 3’te 3 isabetle ilk dakikaların kahramanı oldu. Bu anlarda Minard’la savunmamızı delen Ukrayna takımı, skordan koptuysa, nedeni savunmamızın caydırıcılıktan uzak, yumuşak kalmasıydı. 2. periyotta Obra’nın oyuncu değişimi, savunma sertliğini sağlayarak farkı getirdi. Ömer’in başını çektiği ‘Savunma Kahramanları’ rakibin skor yollarını kesti. Hücumda Vidmar ve Zoric’le çember altını delip, Bogdan’la, pota altı ve orta mesafelerden basketler bulunca, fark dakika dakika artmaya başladı. Kanaryalar, Musonları aratmayan ‘Basket Yağmurları!’yla Budivelnik potasına yağdılar. Klas savunmacı Ömer’in, 18. dakikada seyrederken kaydettiği o muhteşem üçlük, 17 farkı getirip, devrenin de bu farkla bitmesini sağladı.
Son iki periyotta, Salenga, Strnelnieks, Summers’ın bol keseden skor üretimini, açık veren savunma duvarımız nedeniyle önleyemedik. Skor yollarında ‘Boş!ladığımız’ bu anlarda, 18’lik genç Metecan’ın, Ukrayna Pota altını ‘Burgu!’ gibi delerek, art arda 2 mükemmel çember altı basket üretmesi, Melih’in patlattığı üçlük, zaferin garantisi oldu. En güzel görüntüler, ‘Pota Altı Canavarlarımız!’ın 27/37’lik üretimi ile Vidmar, Zoric, Bogdan, Bjelica, Emir’den gelen 27/34’lük ‘Şahane ikilik şut’ isabet oranımızdı. 3/20’lik ‘Kötü üçlük görüntümüzü!’ de, sildi-süpürdü! Sonuçta, THY Euroleague’de ‘Kanarya Fırtınası!’ devam ediyor. Bu gidişat, grup liderliğini işaret ediyor.

<p>Eğitimlerini aldılar, küreklerini hazırladılar. Bu kez doktorlarıyla beraber hastanede değil, kay

Kansere karşı kürek çektiler

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (28 Ekim 2021)

Tarım arazilerine zarar veren kahverengi kokarca ile ''samuray arıları'' savaşacak

Uyuşturucunun ''kimyasal parmak izi'' suçun kaynağına ulaştırıyor