• $12,4843
  • €14,0834
  • 717.364
  • 1776.41
19 Mart 2013 Salı

Pamuk ve beton duvar!..

Bizimkiler, trafik polisi gibi "Gel-geç!..." Şuta yükselene kolunu bile kaldırmıyor. Tek yapılan, rakibin attığı şutun çemberden geçip-geçmediğini seyretmek. "İnşallah girmez!" der gibi bakıyorlar. Tabii, 'İnşallahla-maşallahla!' oynanan basketbol da sadece, fark getiriyor. Dün tıpkı F.Bahçe ve G.Saray'ın ilk 2 periyotta sergilediği gibi... F.Bahçe devreyi 3 farkla geride kapattığı için, 2. yarı rakibi ezip, farka gitti. G.Saray, ilk yarıda 30 farkı yiyince, 2. yarıda 49-25'lik skor hakimiyeti ile 24 fark atsa da, altından kalkamadı. Çok yazık oldu!

PESTİLE DÖNDÜLER

F.Bahçe, zayıf rakibi karşısında gücünü fark edip, basketbolu da, kurallarına göre oynamaya başladığında, Bourges savunmasını 'Paçavra gibi yırttı-dağıttı!' farka gitti. Oysa ilk yarıda sürekli açık veren savunmanın üstüne 7 top çaldırıp,10 top kaybı da eklenince, işler ters gitti. 2. yarıda Angel, Mato, Verameyenka ve Pondi'nin güçlü hücumlarına dayanamayan ve F.Bahçe savunma duvarının altında kalan Bourges 'Pestile döndü!'

BU KABUS OLSA GEREK

'G.Saray Kosice'yi yener' diye düşünürken, ilk 2 periyotta gördüklerime inanamadım. Savunma-hücum... Basketbolun 'B'si yok. Bir devrede 30 fark yemek, kâbus olsa gerek! 2. yarıda savunmasını toparlayıp acımasızca saldıran 'Dişi Aslan'lar Kosice savunmasını parçalıyor. Işıl, Lyttle, Fowles, Harding... Fark 6'ya düşüyor. Yazık! Saniyeler de tükeniyor. Biz de bitiyoruz!

<p class='MsoNormal'>Aykut  Enişte 2 filmiyle beyaz perdeye dönmeye hazırlanan Melis Babadağ, iki  s

Gişeci'de Aykut Enişte 2 sohbetleri... Bölüm 2: Melis Babadağ

Fenerbahçe'ye İzmir'de coşku seli

Galatasaray'a Malatya'da coşku seli

Hibe desteğiyle mantar tesisi kurdu! Şimdi siparişlere yetişemiyor