• $13,7194
  • €15,5684
  • 786.53
  • 1910.41
23 Mart 2013 Cumartesi

Öldürücü savunma

Özellikle, oyun kurucu pozisyonunda büyük sıkıntı vardı. Ne seti oturtabildiler, ne skor, ne asist üretebildiler. Yani Kanarya'nın kanatları çalışmadı! Birsel'in 1/5'lik, Pondi'nin 1/6'lık isabet oranları, durumu gösteriyordu. Yine de umutlarımız kırılmadı. Çünkü bu turnuvada, rakiplerine darbeyi 'Son 2 periyotta vuran Kanarya' umutlarımızı, G.Angels'a karşı da boşa çıkarmadı. 3.periyotta önce savunma toparlandı. Savunmada yakın oynayarak, G.Angels'ın hücum seti düzenini bozdular. Rahat şut pozisyonu üretememek, şut isabet oranını dibe vurdurdu! Dişi Kanaryaları da kamçıladı!

Birsel bir yandan top çaldı, diğer yandan asist üretimine geçti. Arkadaşlarını sayı yollarına itmesi, F.Bahçe'nin arayı açmasına neden oldu. Pondi ve Angel ise nefis basketlerle rakibi serseme çevirdi! Verameyenka kritik anlarda basketler yazarken, özellikle 5 bloğu ile F.Bahçe pota altını 'Korku tüneli'ne çevirerek, rakip uzunları fena caydırdı. Bazen kritik anlarda top kaybı yapıp, bizi üzse de, pivotların çok üzerinde ribaunt alarak ve sürekli basket üreterek, bu hatalarını unutturan Angel'dan sitayişle bahsetmek lazım. Pondi ise 11 boş şut atsa da, çok sayı üreterek, dün de hücumdaki en keskin silahtı!

Amaaa!.. Mato, bu olmamalı. Finalde, Ekaterinburg'a mutlaka patlamalı! Tamam, Angels engelini aştık ama bu oyun şampiyonluğa yetmez. Tek çare 'Maç boyu öldürücü savunma.' Yine de, "Sana güveniyorum, Kanarya."

 

 

 

 

 

 

 

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

UNESCO'nun geçici listesindeki Yesemek'te 15 heykel gün yüzüne çıkarıldı

Cumhurbaşkanı Erdoğan Siirt'te toplu açılış törenine katıldı

Ürdün'ün Salt kentindeki müze dünyanın en küçük Kuran-ı Kerim'ine ev sahipliği yapıyor