• $13,5893
  • €15,31
  • 794.982
  • 1951.17
3 Şubat 2012 Cuma

Offf!... Offf!..

Tamam bu yenilgi bile, grupta dünyanın sonu değil. Gruptan çıkma şansımız devam ediyor ama sahada sergilenen oyun, ilerisi için de açıkçası, pek umut vermiyor. Gelecek hafta Atina'da Panathinaikos'u yenmek, bu oyun anlayışımızla asla mümkün değil. Olağanüstü savaşmamız gerekiyor! Özellikle savunmada... Savunmada sertlik ve yardımlaşma yok. Geniş alana yayılıp, dış oyuncuları, rahat şut imkanından mahrum etme çabaları yok. Hücumda, set oyunumuz da ayrı bir felaket! Eee!.. Nasıl kazanacağız?
Son şampiyon P.Naikos'un geçen hafta evinde Rus Kazan'a, hem de 89 sayı yiyerek yenilmesi, bu maçın havasını değiştirmişti!  P.Naikos, evinde kaybettiğini, deplasmanda telafi etmek için, inanılmaz savunma yaptı. Serbest atışlardan çok sayı üretti. Zaten maç sonu istatistiğine baktığımızda, serbest atış farkı, skorun dengesini değiştirmiş. F.Bahçe ikilik isabetlerde 16/32, üçlüklerde 6/28 yapmış. P.Naikos da, 19/38 ikilik, 7/18 üçlük isabet sergilemiş. Bir de, serbest atış isabet farkına bakın; Biz 6/7, onlar 18/20Ö Aslında, kaçırdığımız 22 üç sayılık, şutta rakibe verdiğimiz savunma ribauntları da, karşı hücum olarak, bize dönmüş. Hem de, bol skorlu... İşte bir maç böyle kaybedilir. Dost acı söyler... Dünkü kötü oyunumuz, tüm F.Bahçe taraftarı gibi, beni de içten yaraladı! Offf!.. Offf!.. Neyse!..

GERÇEKTEN ÇOK YAZIK
Tam 8 yıl sonra, karşı karşıya geldiğimiz P.Naikos'a karşı, ilk dakikalarda, savunmada sürekli fire vermek ve hücumda, rakip savunma duvarına toslamak, 2-15 ile 13 fark geriye düşmemize neden oldu. Bu anlarda, tam bir şut felaketi yaşanıyordu! 8 üçlük denememizden, sadece tek isabet bulmak, ilk periyotta 11'er sayı atarak, P.Naikos'u sırtlayan, Kaimakoglou ve Batiste'i hiç savunamamak, 13-32 ile 19 farkı getirirken, biz neler kaçırıyorduk. Üçlükler, ikilikler, turnikeler... Tabii, seyredenler de, bu kadar şut özürlü olma karşısında, neredeyse aklını kaçırıyordu! Sonra, baskılı oyunumuz, rakibin rahat şut pozisyonlarını biraz engelledi. Kaya, Engin ve Jerrells'ın başarılı oyunu farkı 14'e düşürdü. Hepsi o... Çünkü P.Naikos'un hareketli, yardımlaşması bol ve baskılı savunması, şut pozisyonu bulmamızı engelleyince, farkı daha fazla düşüremedik. 
3.periyotun ilk 4 dakikasında, dışarıdan Bogdanovic ve Jerrells'dan 2 üç sayı isabeti gelmesinin üstüne, Engin'in üçlük şutunun isabet bulamaması, farkın 8'e düşmesine sebep olsa, o hızla işler lehimize dönebilirdi. O da olmadı. Fark 11-16 arasında döndü. Teslim olduk! Yazık!

<p> </p>

İBB karla mücadelede neden sınıfta kaldı?

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!