• $16,1058
  • €17,2804
  • 962.178
  • 2394.37
7 Ekim 2012 Pazar

Ne güçlü bir takımmış

Celtics'in ünlü yıldızı Pierce, beklenmedik bir yenilgi aldıkları F.Bahçe'den övgü dolu sözlerle bahsetti

F.Bahçe Ülker'in NBA tarihinde şampiyonluklarıyla ve yıldızlarıyla anılan ünlü Boston Celtics'i yenmesi F.Bahçe Camiası'nı sevince boğdu. Boston Celtics'in yıldızı Pierce tarafından da bu hem hayretle, hem takdirle karşılandı.
2000 yılında, bir bar çıkışında, kavga sırasında, 26 yerinden bıçaklanıp, öldü diye bırakılmış ancak, 'Dokuz canlı çıkan Pierce' 3 hafta içinde iyileşerek, antrenmanlara çıkmış, o sezon da tam 82 maçta forma giymişti 'Beni basketbol sevgim, yaşama döndürdü' diyen Pierce, 2002-2012 arasında, muhteşem form grafiği nedeniyle, tam 10 defa All-Star'a seçilerek, NBA tarihine geçen 2.01'lik kısa forvet-şutör guard pozisyonlarının ustası Paul Pierce, 1998 yılında NBA Draft'ında, 10.sıradan seçildiğinden bu yana, Boston Celtics'in ilk 5'inde sahaya çıkan muhteşem bir oyuncu olarak da, Boston tarihine geçti.
2008'İn MVP'si seçildi. 2007-08 sezonunda Boston'un NBA şampiyonu olmasında başrolü oynadı.

SAYI MAKİNESİ DURDU!
3 kasIm 2010'da Bucks maçında 20 bininci sayısını atan, 7 şubat 2012'de, yani bu yıl, C.Bobcats maçındaki 15 sayısı ile Boston Celtics ve NBA'in efsane oyuncusu Larry Bird'ü de geçerek, Celtics tarihinde, en çok sayı atan 2.oyuncu oldu. Kısacık konuşmamızda, bir soruma 'Basketbolu bırakana kadar Celtics'de, tüm zamanların sayı kralı olma hedefime ulaşmaya çalışıp, tarihe geçmeyi hedefliyorum' cevabını vermişti.
Acaİp hayranı olduğum bu oyuncu ile o gün Ayhan Şahenk Salonu'nda bir arada olmanın mutluluğunu yaşarken, Dinlenme anında, bir de hatıra fotoğrafı rica etmiştim. O sırada basketbol kliniğinin başlamasını bekliyor ve bençte, somurtarak oturuyordu. 'Dinleniyorum, olmaz' dedi.

GÜZEL İSTANBUL'DA KÖTÜ ANI
Israr etmedim. Sonra, birini üzmekten, üzülmüş bir yüz ifadesi ile hafifçe gülümsedi: 'Tamam' dedi. F.Bahçe maçı sonucu için 'Tabi ki yeneriz' dedi. Ama böyle bir sayı ve asist makinesi, F.Bahçe'nin savunma duvarına toslayarak 8 sayı ve 3 asistle oynayabildi. F.Bahçe yenilginin hayal kırıklığı ile şunları söylüyordu: 'F.Bahçe çok iyi bir takımmış. Böyle bir takıma kaybettik. Sürpriz bir yenilgi oldu. Oyunun temposunu çok iyi kontrol ettiler. McCalebb ve Sato çok  iyi oyuncular. İstanbul, çok güzel bir şehir. Bize kendisini, güzelliğini ve bu yenilgimizle anımsatacak.'

<p>Seksenler, Doksanlar, Ertuğrul 1890, Papatyam ve Yeditepe İstanbul birçok unutulmaz projede rol a

Deniz Oral Turgut Özal rolünü anlattı! Meğer ilk düşünülen isim bambaşka biriymiş

Sadece ormandaki malzemeleri kullanarak yaptı! Her anını kaydetti

Öyle bir ameliyata imza attı ki! Kolundaki şişliğin içinden bakın ne çıktı

Rus balıkçının ağına takıldı! Görenler dokunmaya bile korktu