• $8,4223
  • €10,1654
  • 491.992
  • 1441.33
16 Kasım 2012 Cuma

Lanet olsun böyle hakeme!

Haftalardır sakatlığının etkisinde kurtulamayan, oyun kurma ustası McCalebb'den mahrum sahaya çıkmak, F.Bahçe için galibiyet yoluna bir adım geride girmekti.
F.Bahçe ilk iki periyotta, 15-20 ile 5 ribauutluk üstünlük sağlasa da, ikilik şutlarda 10/24 ile 41'lik yüzdeye takıldı. Üçlüklerde de 1/6 ile 16 da kaldı.
Sarı-Lacivertliler, 7 top kaybı ile de bir başka araz çıkarınca, ikilik şut performansı yüzde 54'ü bulan, 5 üçlük sallayan Khimki'nin devre sonunda 10 farklık üstünlüğünü önleyemedi.
3. periyodun ilk 4 dakikasında F.Bahçe hareketli savunmasıyla Khimki'ye rahat şut imkanı tanımayınca, Ruslar potamızı sürekli ıskaladı. Bizim çocuklar ise 3 top çalıp, 8-0'lık bir seri sonucu, farkı 10 sayıdan, 2'ye düşürdü. Bu periyodun 2. yarısında, çember altımıza sızan 'Rakip asistleri' kesemeyince, bol keseden, pota altı basketler yedik!

BARIŞ VE ÖMER OLMASA
Barış'ın rakip pota altına yüklenerek kaydettiği basketler olmasa, fark yiyecektik. Sadece 5 fark geriden seriyi tamamlamak, son periyotta galibiyet umudu demekti. Nitekim, Barış'ın şahane hücumları, Ömer'in ikilik isabeti ile Khimki'yi son 5 dakikada 60-60 ile yakalamamızı sağladı.
Bitime 3.40 dakika kala Khimki'nin potamızdan dönen üç sayılık şutunda, topun Fridzon dan dışarı çıkmasını, hakemin Tamamen yanlış bir kararla Khimki'ye vermesi ve topun çevrilmesi sonucu, 3 sayıyı yememiz, bu maçı 'Hakem tokadıyla!' kaybetmemize yol açacaktı.

SON KARAR DOĞRUYDU
Barış, Emir, Ömer, son 2 dakikada, canla başla savaşıp hem hakemi hem Khimki'yi yenmeye çalıştı. Yeniyordu da son saniyede Rivers'ın şutu çemberden geçti. Süre sıfırlanmıştı ama kırmızı ışık sönmemişti. Dolayısıyla hakem doğru karan vererek, basketi verdi. Böylece Fridzon'dan çıkan toptaki yanlış kararıyla da, kazandığımız maçı, Khimki'ye verdi. Lanet olsun!.. Hakemine de... Basketbolun adaletine de...

<p>Yoğun diplomasi trafiği yürüten Cumhurbaşkanı Erdoğan bugün  Rusya Devlet Başkanı Viladimir Putin

Bayram sonrası kontrollü normalleşme nasıl olacak?

Şırnak Valisi Pehlivan, Cudi Dağı'nda konuşlu üs bölgelerinde incelemelerde bulundu

Bayram alışverişinin kalbi Eminönü ve Mısır Çarşısı sessiz

Toroslar'da baharla yeşile bürünen yaylalar görenleri kendine hayran bırakıyor