• $13,3481
  • €15,15
  • 788.527
  • 2059.92
28 Aralık 2012 Cuma

Korkunç koridor!

Adamlara 37-27 ile 10 ribaunt fark atıyorsun. 19/29 ile 65'lik ikilik yüzdeyi yakalayıp, onları 24/44 ile 54'lük yüzdede tutuyorsun, üçlükler 8'er ile aynı isabet ama biz daha çok 'Boş' atıyoruz! Onların 10, bizim 19 üçlüğümüz potadan dönüyor. Markota 5'te sıfır çekiyor. Onlar 13, biz 20 top kaybı yapıyoruz. Tüm bunlara rağmen, pota altımızda açılan o 'Korkunç koridor!'u biraz tıkayabilsek, bu maçı rahat alırdık.
Başta Davis (7/9) olmak üzere, çember altımıza bomboş dalarak, sürekli basket attılar. Planinic, pota altımıza nişanladığı asistleriyle (9) canımıza okudu! İşimiz de burada bitti. Beşiktaş ilk iki periyotta üçlüklerle destekli, başarılı hücumlar yaparken, aynı başarıyı pota altı savunmasında gösterse, daha ilk yarıda Khimki'yi 'Grogi!' ederdi! Ancak bu olmadı.
BOYALI ALAN KABUSU
Boyalı dış ve orta mesafeli şut alanı bırakmayalım derken, 'Pota altı gedik verdi!' Oyunun geneline baktığımızda, ilk 12 dakikada Kartal'ın uçuşu yine de iyi idi. Taaa ki!.. 15. dakikaya kadar! Bundan sonra savunmasını toparlayıp, Kartallar'ın dış atış yollarını tıkayan ve sayı yollarını biraz körelten Khimki, Davis ile pota altımızı 'Burgu!' gibi delerek, skor üretti. Yüzde yüzlük isabetle 5'te 5 yapan Davis'e, Planinic ve üçlükleriyle de Monya destek verince, Beşiktaş'ın savunma kilidi iyice çözüldü.
Biz de Markota, Christopher ve Ewing'le 'İkilik-üçlük ıskalar!'la çemberi dövdük. 3. periyotta, 27.37'ye kadar 17 top kaybı yapan Beşiktaşlı oyuncular, bunun bedelini periyot sonunda 10 fark yiyerek ödedi. Son periyotta, rakibe göre daha çok skor üretsek de Ruslar o korkunç koridordan asla vazgeçmedi. 'Az geldiler-uz geldiler!' Kısacası maç boyu 'Dakika dakika büyüyen pota altı koridorumuz, katilimiz oldu!' Bundan sonraki maçlarda, boyalı alanı iyi savunmazsak, TOP 16 çukuruna gömülürüz!

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında

Dünyanın en güçlü hava kuvvetleri hangileri? Türkiye kaçıncı sırada?

Başlarını derde sokan hayvanlar! Bu hale nasıl geldiklerini kimse anlayamıyor