• $13,423
  • €15,2104
  • 792.932
  • 2000.2
21 Mayıs 2012 Pazartesi

Kısa Kartallar

Beşiktaş, dün kısaları Hawkins-Arroyo ve Mehmet ile, G.Saray'ın kısalarına bariz üstünlük sağlayarak, oyuna hakim oldu. Mehmet Yağmur'un, 7 sayı, 4 ribaund, 2 asistlik performansı sizi yanıltmasın. Bunların çoğunu oyunun kritik anlarında yaptı. Maç boyu savunmada öyle bir savaştı ki, neredeyse her yere koştu. Tam bir 'Mehmetçik' yani. Arroyo ve Hawkins ile oyunun temposunu ayarlamak Beşiktaş'a mahsustu. G.Saray, Lako-Dedo-Tutku-Ender ile bu 'kısa Kartallar'a ne baskı yapsa tutturamadı. Kısa Kartallar, başta Ersin olmak üzere, 'uzun Kartallar'ı hücumda da iyi organize edince, Beşiktaş işi bir defa daha bitirdi. G.Saray'ı ise uzun uzun anlatmaya gerek yok. Çünkü ligde ve Avrupa'daki Aslan'dan eser yok!

ARROYO GİBİ LİDERİN OLSUN...
İlk iki periyotta, Arroyo ve Erceg ile hücumda top kayıpları yapan Beşiktaş, G.Saray pota altı savunmasını Ersin ile yararak skor üretirken, Ersin arkadaşlarının potadan dönen şutlarında hücum ribaundu ve 'tipleme'lerle skoru arttırdı. Hawkins ise ikilik-üçlük sayılarla çok etkili oldu. Bu arada, G.Saray gardlarının yoğun baskısı nedeniyle zaman zaman top kaybı yapıp boş şutlar atan Arroyo, hem takımı iyi yönetti, hem de skora önemli katkı yaparak, Beşiktaş'ın ilk yarıdaki 6 farklık hakimiyetine önemli pay sahibi oldu. G.Saray ise 8/18 ile ikilik şutlarda yüzde 44,4'te kaldı. İkisi Cevher'e ait 5 üçlük olmasa, fark daha da açılacaktı.
Beşiktaş 3. periyotta savunmada etkili olarak, G.Saray'ın ikilik şut yüzdesini, yüzde 42'lere kadar düşürdü. Üstüne, Hawkins, Mehmet ve Ersin ile hücumda çok etkili olarak, farkı 15'e kadar yükseltti. Son periyotta Arroyo-Hawkins ikilisi ile seti kontrollü kullanarak oynamaya çalıştı. Maçı da bu şekilde kontrollü tamamlayarak, önemli bir zafer kazandı.

<p>Çok şanslı biri olduğunu söyleyen Bülent  Serttaş, 'sahnelerden çok para kazanıyor ve kazandırıyo

Gayrimenkul zengini Bülent Serttaş'ın duası: Rabbim çok para verme!

Yılan zehrinin insan kanına etkisi! Gözlerinize inanamayacaksınız...

Fatma Girik kimdir? Usta oyuncu 79 yaşında hayatını kaybetti

İstanbul'da bordo-mavi fırtına!