• $15,9186
  • €16,8646
  • 944.206
  • 2387.36
2 Aralık 2011 Cuma

'Killer' Jerrells!

Oyun kurucunun bir maçta öneminin ne olduğunu anlatan 2 maç vardı. İlkinde Aslan, Lako ve Tutku'nun kötü kötü performansıyla felç olup, kaybetti! İkincisinde F.Bahçe de, Jerrells ve Ukic ile Olympiacos'u ezdi geçti. 
G.Saray böylece, Kazan'a 2. defa kaybetti. Kazanabilirdi ama böyle değil. 72 sayı yediğin bir maçı, kazanmanın yolu, yüksek şut yüzdesinden geçer. Bunları yapamazsanız, dün geceki gibi 'Atı alan, Üsküdar'ı geçer!'
İlk periyot hariç, kötü hücum ettik. 12/31 ile ikilik, 8/22 üçlük isabet oranımız, 16 top kaybımız, Lako ve Tutku gibi oyun kurucularımızın, düşük performansları, seti oturtamamaları, uzunlarımızın da performansını düşürdü ve yenilmemize yetti.
F.Bahçe'de kötü izler bırakmış ABD'li Greer, Kazan'ı sırtında taşıdı! Buna bazen eski K.Yakalı Pashutin, son 2 periyotta da K.Yaka ve Efes'te top koşturmuş Domercant, eklenince, G.Saray savunması, çaresiz kaldı. Kısacası, 'Bizimkiler!'canımıza okudu!
Geceye kötü başladık. İyi bitmesini düşledik! F.Bahçe maçına yöneldik.
F.BAHÇE RİSKE GİRDİ
Kronometre henüz 10.49'u gösterirken, o ana kadar oyunda, 5.51 dakika gibi kısa bir süre alan Vidmar'ın 4.faulle, devre dışı kalması, zaten uzun sıkıntısı çeken F.Bahçe için kötü oldu! Olymiacos da oyunu 5-6 farkla rahat götürmeye başladı. Sonra, Jerrells'in asist ve basketlerine, Bogdanovic'in de katılımı ile F.Bahçe maçı 31-31 ile dengeye oturtmayı başardı. 16.07'de F.Bahçe hücumunda, Spanoulis'in omzundan dışarı çıkmasını, hakem yüzde yüz yanlış değerlendirip, topu Olympiacos'a vermesi, skorun kafa kafaya gittiği böyle bir maçta F.Bahçe için büyük riskti!
Bol keseden çalınan fauller, haksız verilen toplar, F.Bahçeli oyuncuları hırslandırmış olsa gerek; topa müthiş baskı yapıp, Olympiacos hücumlarını körelttiler! Bu da devre sonundaki 6 farkı getirdi. 25.47'de de hakemlerin, Vidmar'a 5.faul düdüğü, bize biraz abartılı geldi! Yani 'İyi ki sıfır tolerans kuralı'nı yetki olarak verdiler, ama canım bu kadar da abartmanın alemi ne!.. Sen topun dışarıya çıkışını görmeyip, yanlış çalıyorsun, bir takımın belki de kaderi ile oynuyorsun sana kim 'Sıfır tolerans' uygulayacak! Neyse ki, maçı F.Bahçe kaybetmedi. Oyunun kafa kafaya gittiği o zor anlarda, sahada Olympiacos'la beslenen bir canavar vardı! JerrellsÖ 17 sayısı, 5 asisti ve 'Korkunç Savunması!' ile Olympiacos'un Katili oldu! Son 2 dakikada, Ukiç ve Ömer'in muhteşem performansını unutmuyoruz tabii.

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister