• $7,3872
  • €8,9773
  • 442.672
  • 1548.6
11 Kasım 2011 Cuma

Kazanmayı öğrendik

THY Avrupa Ligi'nde bu hafta rakiplerini deplasmanda deviren G.Saray MP ile F.Bahçe Ülker, gelecek maçlar için umut verdi. G.Saray biraz daha hazır gözükürken, F.Bahçe'nin eksikleri var
THY Avrupa Ligi'nde, F.Bahçe Ülker ile G.Saray M.Park, bu hafta deplasmanda kazandıkları zaferlerle, grupta iddialı konuma geçtiler.
A Grubu'nda F.Bahçe, İspanya'da, grupta tek galibiyeti olan ve maçın önemli bölümünü önde götüren Bizkaia Bilbao'yu son 1,5 dakikadaki mükemmel performansı ile 70-73 yendi. Böylece de, grupta 3.sıraya oturdu. F.Bahçe kazansa da, eksikleri çok açık ortada. Sakatlıktan yeni dönen Vidmar ve Engin Atsür, gerçek formundan bir hayli uzak. Bir diğer sakat Mirsad ise, kadroya henüz giremedi.
ENGİN'İN PERFORMANSI ÖNEMLİ
F.Bahçe hem pota altı, hem gard pozisyonunda sıkıntılı. Ukic'in eski formunu yakalayamaması, skor olarak görevini yapan ancak, çok top kaybetmesiyle, problem de yaratan Jerrells nedeniyle, Engin'in bir an önce eski formda günlerine dönmesi dört gözle bekleniyor. Sarı-lacivertliler, kötü hücum ediyor. Organize hücumdan eser yok. Bunu da, takımın çoğu maçta, bir oyuncu kadar ancak asist yapabilmesi, ortaya koyuyor. F.Bahçe'nin skor sıkıntısı da, çoğu zaman had safhada. Ancak, Bilbao'da Bogdanovic'in devreye girmesi, tur umudunu arttırdı.
G.SARAY'IN GÜÇLÜ YANI HÜCUMU
G.Saray, F.Bahçe'ye göre çok daha iyi pozisyona geldi. D Grubu'nda Slovenya'da Avrupa Ligi tecrübesi yüksek U.Olimpija'yı 70-79 yenerken, yeni transferler nedeniyle yaşanan uyum sorununun oldukça aşıldığını gösterdi. Takım organize basketbolu özellikle hücumda çok daha iyi başarıyor. Zaten, her maçta 15-20 civarında asist üretilmesi bunu ispatlıyor. G.Saray da rakiplerini güçlü hücumla vuruyor. Sarı-kırmızılı takım, Koç Oktay Mahmuti yönetiminde, her geçen gün Avrupa Ligi'ne daha bir yakışıyor.

<p><span>İstanbul Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü Ekipleri HDP Binası'na 6 saatlik

Kandil değil HDP binası

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Dünyanın en pahalı savaş jetleri hangileri? İşte dudak uçuklatan fiyatlar

Yüksek Hızlı Tren (YHT) hattında performans testi için Ankara'dan Yozgat'a geçti