• $15,8047
  • €16,7121
  • 930.816
  • 2406.48
13 Nisan 2012 Cuma

Kartal'ın burgusu!

Beşiktaş, son iki periyotta faul problemine girse de, özellikle Ersin'in, faul konusuna çok dikkat ederek, hem ribaunddan düşmemesi, hem de, hücumda rakip pota altını çok iyi kullanması, Siyah-Beyazlıları zafere götürdü. Ersin, 8/13'lük ikilik isabet oranını, rakip pota altını 'Burgu gibi delerek!' üretirken, takımının 26 ribaundunun da, 11'ini tek başına toplayarak, Kartal'ı ayakta tutan oyuncu oldu. Ancak, ligin en iyi hücum eden iki ekibinden biri olan Beşiktaş'ta, Erceg, Arroyo ve Hawkins'in yüksek skor gücü olmasa, Ersin'in çabaları hiç kalırdı!
Efes'te, problem; 'Kerem Gönlüm'ün montajı!'nda... Sakatlanmadan önce, Efes  savunmasının ve hücum gücünün, temel direği olan Kerem Gönlüm, dönüş sonrası, henüz takıma uyum sürecinin başlangıcında. Efes'in başarısı, onun bu süreci başarıyla tamamlamasına bağlı.
BATİSTA YETMEDİ
Beşiktaş, Hawkins, Erceg ve Ersin üçlüsü ile yüksek skor gücüne ulaşırken, Serhat'ın da sayılarıyla destek vermesi, Efes'i zor durumlara soktu. Efes, 9/9'luk ikilik şut isabeti ile 18 sayı üreten Batista ile galibiyete zaman zaman çok yaklaşsa da, çember altı savunmasını güçlü tutamadığı için, kaybetmeye mahkum oldu.
Son periyotta, Beşiktaşlı oyuncuların faul sayısının giderek artması, 'Kartal'ın savunma bunalımı!'na neden olunca, hücumda Kerem Tunçeri ve Vujacic ile skor üreten Efes'e, 35.dakikada 72-69'luk hakimiyeti getirdi. Bu son ümit de, pota altı savunması, fire verince, 'Mum gibi söndü!' Kısacası, Kartal zor maçı kopara kopara aldı!

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Bakan Kurum'dan Atatürk Havalimanı ile ilgili açıklama

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı