• $16,8853
  • €17,8334
  • 992.103
  • 2554.08
13 Mayıs 2011 Cuma

Kartal'ı yakan 19 top kaybı!

Bir play-off derbisinde G.Saray taraftarı, takımına daha çok sahip çıkmalıydı. Abdi İpekçi Salonu'nun yarısı bile dolmadı.
Kartal'ın başını 19 top kaybı yedi! Aslında G.Saray'a göre çok daha iyi performans sergilediler. Savunmalarıyla, Sarı-Kırmızılı oyuncuları, ikilik şutlarda düşük seviyede tuttular. Ribauntlarda 41-36 ile 5 fark attılar. Ancak top kayıplarını düşük seviyede tutamadılar. Böylece alabilecekleri maçı kaybettiler.
Dün akşamki zorlü mücadeleyi Galatasaray kazandı ama Akatlar'da işi çok zor olacağa benzer.

GARANTİSİ YOK
İlk 2 periyotta G.Saray ribaunt, Beşiktaş top kaybı bunalımındaydı. Sarı-Kırmızılılar, 13-20 ile Beşiktaş'tan tam 7 ribaunt geri kalsa da, açığını top kayıplarında kapattı.
G.Saray sadece 2, Beşiktaş 10 top kaybı üretti. Bu karşılıklı eksiklerle skorun dengesi pek bozulmadı. İlk yarıyı 4 sayı önde kapamak, G.Saray'a avantaj olmadı. Çünkü Beşiktaş, çok daha iyi performans ortaya koydu.
Siyah-Beyazlılar, 3. periyotta mükemmel hücumlar yaptı. Özellikle savunma ribauntları sonrası yaratılan hızlı hücumlar, sürekli sayı getirince skor hakimiyeti net şekilde Beşiktaş'a geçti. Bu anlarda G.Saray, Beşiktaş boyalı alanını biraz Ermal, biraz Shumpert dışında hiç kullanamadı. Dış şutlardan da yeterli destek gelmeyince bu periyodun lideri Beşiktaş oldu. Maçın son 2 dakikasında ekiplerin şut ve top kaybı yarışına girmesi normal sürede dengeyi bozamadı ve 80-80 bitmesine neden oldu. Uzatmada G.Saray Shumpert ve Johnson'ın performansıyla vurdu. Dediğim gibi o kadar top kaybı yapmasa Beşiktaş kazanabilirdi. G.Saray şimdilik 2-0 önde ama bu oyunla, turun garantisi yok.

<p>Akşam TV'den Ezgi Aşık Bakü'ye gitti ve 'Gaminetler Müzesi'ni gezdi. </p>

Azerbaycan ordusunun ele geçirdiği silah ve zırhlı araçlar bu müzede sergileniyor

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (24 Haziran 2021)

Togg'un 4. yılında seri üretim için geri sayım! Temmuz ayı sonunda başlayacak

Marmaris'te yanan alanlar havadan görüntülendi