• $9,6153
  • €11,2367
  • 553.564
  • 1479.93
15 Kasım 2013 Cuma

Kanarya’da düşüş var

Fransa 2. Ligi’nde pişip, 1. Lig’e çıkan, oradan da Euroleague’ye terfi eden Nanterre, normalde ‘Kanarya’nın tırnağı olamaz!’ Ancak, F.Bahçe’de düşüş var. Tofaş yenilgisi sonrası, dün de Nanterre karşısında iki periyot çok zorlandılar. Öldürücü sert savunma yumuşamış, organize hücumlardaki ‘Asist zenginliği!’ geçmişte kalmıştı. Yine de, Obra’nın molalarla kendine getirmeye çalıştığı Kanaryalar, hücumda, ‘Pota altını delip geçme silahını!’ ikinci ve son periyotlarda iyi kullanınca, Nanterre kabus olmaktan çıktı!
İlk iki periyotta 69’u bulan ikilik şut yüzdesi, maç sonunda 20/39 ile 51’e kadar düşüp, 22/39 ile 56’lık Nanterre yüzdesinin gerisinde kalsa da, bu maçı kazandıran serbest atış isabetleriydi. Fransızlar’ın 4/7 ile azıcık serbest atış isabetine karşı, 22/28 ile 78’lik mükemmel yüzdeyi yakalayan F.Bahçe, bu farkla maçı kazandı. Tabii bir de, son 3-4 dakikadaki başarılı savunmayla!
F.Bahçe ilk 7 dakikada kötü seyredip, sonradan toparlandı. Rakip boyalı alanı iyi kullandığı 2. periyotta, işler de iyi gitti. Kötü olan 1/5’lik üçlük isabet oranıydı. F.Bahçe gibi mükemmel dış adamlara sahip takıma, yakışmıyordu. İlk yarıda en dikkati çeken noktalardan biri de önceki maçların ‘Asist Zengini!’ F.Bahçe’nin, sadece 7 asist üretip ‘Asist Kıtlığı!’ yaşamasıydı. Bu 2. yarıda daha da düştü. Emir’in 8 asistli maçlarını anımsayınca, dün koca takımın sadece 12 asist üretmesini, hücum setlerindeki aksamalara bağlayabiliriz. 3. periyotta Vidmar’ın top kayıpları ile iyice artan F.Bahçe’nin top kayıpları 11’i bulunca, Nanterre’ye farkı düşürme imkanı doğdu. F.Bahçe, son periyotta top kayıplarından kurtulup, maçı kaybetmekten de kurtuldu. Son periyodun ilk yarısındaki çok kötü savunmamız, yüzde 69’dan, 52’ye düşen ikilik şut yüzdemiz, farkın 4 sayıya düşmesine neden olsa da, Bogdan ve McCalebb’den gelen üçlüklere, serbest atış isabet zenginliğimiz ile son dakikalardaki savunma başarımız da eklenince, fark Bogdan’ın smacıyla 17’ye yükselip, zaferin garantisi oldu. Her zamanki gibi, ‘Finişe Bolt gibi dalan Kanarya!’ kazanan taraf oldu. Dün kazanmak güzeldi ama oyun asla değil.

<p class='MsoNormal'>Fatih'te arıza yapan İETT otobüsü, vatandaşlar tarafından  yaklaşık 300 metre i

İETT otobüsü arızalanınca 300 metre itildi

Nesli tehlike altındaki şah kartal, Ankara'da tüfekle vuruldu

Tavşanlı Höyük'te bölgenin 'endüstrileşmiş ticaret merkezi' olduğuna dair bulgulara ulaşıldı

Kesilen ağaçtan bir anda kan akmaya başladı!