• $7,4407
  • €9,0497
  • 443.507
  • 1560.99
10 Eylül 2011 Cumartesi

Kalp krizine dikkat!

Son iki maçı kazanmak çok avantaj olacaktı. Almanlara yenilince, tehlike başladı. Allah'tan Sırplar. İspanyollara kaybetti de, şansımız hala devam ediyor. Almanya son maçında Litvanya'ya yenilir, biz de Sırpları yenersek, gruptan çıkarız. Yani ne olursa olsun, Sırbistan maçını kazanmaktan başka çare yok. Tabii, Almanların da, Litvanya'ya yenilmesi için dua edeceğiz. Kazanırlarsa, ikili averajda, bizi yendikleri için onlar avantajlı. Bizim çocuklar, tıpkı bir önceki gruptaki son maç gibi, yarın da son maçına kılpayı şansla çıkacak. Aman kalp krizine dikkat!
Ancak, dünkü maçın bir önemi vardı tabii... Tam 10 yıldır yenemiyorduk Almanları. Türkiye'de organize edilen 2001 Avrupa Şampiyonası'nda, uzatmada tek sayıyla kazanmış, o günden-bugüne, bir daha galibiyet yüzü görememiştik. Kazanırsak, bu açıdan, 'Şeytan'ın bacağını kıracaktık!'

NOWİTZKİ'Yİ YAKAMADIK!
İlk iki periyotta, Almanların boyalı alanına yüklendiğimiz anlarda daha başarılı olduk. Enes, Ömer Aşık ve Hido ile skor ürettik. Bu maçı da uzun süre önde götürmemize yol açtı. Ancak potaya yüklendiğimiz anlarda, kazandığımız faullerde, 4/11, üçlük isabetlerde de 3/9'da kalmamız, skor üretimimizi düşürünce, Almanlar bir iki basket farkla oyunu önde götürmeye başladı. Burada tek teselli, ünlü Nowitzki'nin 4 faule ulaşmasıydı. Ayrıca, ilk yarm saat sonunda, Almanların uzunlarından Jagla'nın 5 faulle devre dışı kalması, gelecek dakikalar için, önemli bir avantajdı. Ancak Nowitzki'nin üzerine oynayıp, 5 faulü bir türlü aldıramadık. Biz bunu yapamadıkça, o da attıkça attı.
Almanların bençten gelen oyuncularının başarılı oyunu ve son 2,5 dakikaya kadar attıkları 21 sayı, Almanların 63-55 ile 8 farkı yakalamalarındaki önemli nedendi. Son 2,5 dakikada Ömer Aşık'ın pota altı yüklenmeleri ve sayıları sonucu, 1,09 dakika kala 64-62 ile farkın 2 sayıya kadar düşmesine yol açtı. Almanları yine yenemedik.

<p><strong>'Reformlar kamuoyuna sunma aşamasına geldi'</strong></p><p><strong>BAŞKAN ERDOĞAN'DAN ÖNE

19 Ocak 2021 Güncel Haberler

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Prof. Dr. Nur Vergin'in cenaze törenine katıldı

Şuşa'ya giden ''Zafer Yolu'' eylülde hazır olacak