• $7,4627
  • €9,024
  • 437.81
  • 1524.49
21 Ocak 2011 Cuma

Kahraman Ömer

F.Bahçe, Olympiakos gibi bir yıldızlar topluluğunu Pire'de devirerek, Euroleague'in favorileri arasına daldı. Bu maçta, tüm oyuncuları hararetle kutluyorum. Görevlerini çok iyi yaptılar ama biri var ki, maç gidiyor derken 'Adeta ölüyü diriltti!'
Ömer Onan...
Hani, çocukken, arkadaşımız Ömer'e kızınca, bir tekerleme ile kızdırırdık. 'Ömer, Ömer ölüleri gömer!' derdik ya! Hırsına ve asla teslim olmayan yapısına hayran olduğum. Değerli kardeşim Ömer Onan, çok diri bir takımı muhteşem savunması ve hücumu ile teslim aldı. Arkadaşlarını ateşledi ve tekerleme şu şekle döndü; 'Ömer, dirileri gömer!' Ömer'in gaza getirmesi sonucu, takım oyunu da zirveye çıkan F.Bahçe bir devi yuttu.
F.Bahçe ilk iki periyotta canavar gibiydi. Rakibini her an yutmaya hazır. Güzel hücumlar yapıyordu. Skor hakimiyeti de 'Çantada keklik!' gözüküyordu. İlk yarının bitimine 3 dakika kala 33-26 ile 7 fark attıktan sonra, Olympiakos'a 7-0 lık bir seri vermek, devre sonunda 33-33 ile yakalanmamıza yol açtı.
Kaya'nın, 5 faulle imha olması kötü oldu. Ancak Tomas'ın mükemmel oyununu süsleyen skor bereketi Kanarya'yı besledi. Son periyotta, Ömer'in mükemmel hücumları yanında, inanılmaz da savunma yapması arkadaşlarını da ateşledi.
Savunmada rakibini boğmaya başlayan F.Bahçe, bir de Jasi'den 3'lük alınca, 65-73 ile 8 farka ulaştı. 2.16 kala Ömer'in bir üçlük şutu potadan dönünce o ana kadar hücumda çok top kaybeden Emir'in hırsla saldırıp aldığı hücum ribaundunu potta altından baskete çevirmesi F.Bahçe'nin kazanma hırsının Olympiakos'a galibiyet şamarıydı!

<p>Okurlarından gelen 'Kullanmış olduğunuz dil, çoğu kez 'ağdalı ve anlaşılması güç' noktasında gele

'Türkçenin inceliklerini kullanmazsak yok olup gidecek'

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ölümsüzlük mantarı olarak biliniyor! Türkiye'de üretilmeye başlandı

Akrep ve fare karşı karşıya gelirse... İlk kez görüntülendi!