• $13,4571
  • €15,2866
  • 793.141
  • 2011.16
21 Ocak 2011 Cuma

Kahraman Ömer

F.Bahçe, Olympiakos gibi bir yıldızlar topluluğunu Pire'de devirerek, Euroleague'in favorileri arasına daldı. Bu maçta, tüm oyuncuları hararetle kutluyorum. Görevlerini çok iyi yaptılar ama biri var ki, maç gidiyor derken 'Adeta ölüyü diriltti!'
Ömer Onan...
Hani, çocukken, arkadaşımız Ömer'e kızınca, bir tekerleme ile kızdırırdık. 'Ömer, Ömer ölüleri gömer!' derdik ya! Hırsına ve asla teslim olmayan yapısına hayran olduğum. Değerli kardeşim Ömer Onan, çok diri bir takımı muhteşem savunması ve hücumu ile teslim aldı. Arkadaşlarını ateşledi ve tekerleme şu şekle döndü; 'Ömer, dirileri gömer!' Ömer'in gaza getirmesi sonucu, takım oyunu da zirveye çıkan F.Bahçe bir devi yuttu.
F.Bahçe ilk iki periyotta canavar gibiydi. Rakibini her an yutmaya hazır. Güzel hücumlar yapıyordu. Skor hakimiyeti de 'Çantada keklik!' gözüküyordu. İlk yarının bitimine 3 dakika kala 33-26 ile 7 fark attıktan sonra, Olympiakos'a 7-0 lık bir seri vermek, devre sonunda 33-33 ile yakalanmamıza yol açtı.
Kaya'nın, 5 faulle imha olması kötü oldu. Ancak Tomas'ın mükemmel oyununu süsleyen skor bereketi Kanarya'yı besledi. Son periyotta, Ömer'in mükemmel hücumları yanında, inanılmaz da savunma yapması arkadaşlarını da ateşledi.
Savunmada rakibini boğmaya başlayan F.Bahçe, bir de Jasi'den 3'lük alınca, 65-73 ile 8 farka ulaştı. 2.16 kala Ömer'in bir üçlük şutu potadan dönünce o ana kadar hücumda çok top kaybeden Emir'in hırsla saldırıp aldığı hücum ribaundunu potta altından baskete çevirmesi F.Bahçe'nin kazanma hırsının Olympiakos'a galibiyet şamarıydı!

<p> </p>

'Galatasaray küme düşebilir'

Günün en çok paylaşılan fotoğrafları (15 Ocak 2022)

Almadan önce etiketteki detaya dikkat! Peynir sahtecilik nasıl yapılıyor

Bear Grylls herkesi böyle kandırdı! Kamera arkası görüntüleri ortaya çıktı