• $16,9849
  • €17,4678
  • 984.348
  • 2397.33
7 Şubat 2013 Perşembe

İşte budur Batiste'yi mıhlamak!

Türkiye Kupası'ndaki mücadelenin henüz ilk günü bile, play-off'un ne kadar zorlu geçeceğinin ve ligde şampiyonluğa giden yolun ne kadar zorlu olacağını gösterdi. P.Karşıyaka ve F.Bahçe Ülker, yarı final vizesi için, tam anlamıyla "gırtlak gırtlağa boğuştu!" Kaya ile Oğuz, savunmayı toparlamasalar, Ömer ile Bogdanovic maça üçlüklerle ağırlıklarını koymasalar, sakatlıktan çıkıp McCalebb'i rahatlatan Emir olmasa, bu iş biraz zor giderdi.

F.Bahçe'nin son haftalarda Kaya ve Oğuz'a daha çok dakika vermesi ve pota altını bu ikiliye emanet etmesi, ribaunt sorununa çözüm getirmişti. İlk iki periyotta, 17-20'lik ribaunt üstünlüğü de bunun sonucuydu. Ayrıca savunma da özellikle Kaya'nın çabalarıyla daha bir güçlendi. Eski 'Pota altı açıkları!' insanı çıldırtıp 'Kaçık!' hale getirmiyor artık. Geriye uzunların, rakip boyalı alanda skor üretmesi kalıyor. Ondan henüz net görüntü alamıyoruz. Kaya da, Oğuz da, çabalıyor ama yetmiyor. Batiste, hiç yok zaten. Neyse ki, Bogdan 'Fena patlatıyor!' dün de Ömer'le birlikte ilk 3 periyotta, 13 sayıya ulaşıp, McCalebb'in 11 sayısıyla 50-59 ile F.Bahçe'nin 9 farkına imza attılar. 

FİNALİ YAPAMADILAR

F.Bahçe, 3. periyotta 41-48 ile 7 fark yakalamışken, 30 bin lira ceza ödeyip eski takımı F.Bahçe'ye karşı oynatılan K.Yaka'nın kiralık oyuncusu Can Maxim'i oyuna alan Koç Ufuk Sarıca, onun 4 sayısıyla ve Thomas'ın üçlüğü ile maçın kaderini değiştirdi. 48-48'de eşitlenen skor sonrası F.Bahçe'nin savunma ve hücumda etkisini artırmasıyla 53-65 ile 12'ye kadar çıktı. Bu bölümde, özellikle sette McCalebb'i rahatlatan Emir'in de önemli payı vardı. F.Bahçe, hiçbir işe yaramayan Batiste'yi 'Bence mıhlayıp!' Kaya ve Oğuz'la güçlendi. Selamete çıkıyor.  

<p>Cenk Torun, Çılgın Bediş dizisindeki Oktay rolü ile tanınıp  sevilmişti. Cenk Torun'a Çılgın Bedi

Çılgın Bediş'in Oktay'ı Cenk Torun yıllardır yanlış bilinen gerçeği açıkladı

Fatih'in kılıcının aynısı yaptı! Yurt dışından gelen taleplere yetişemiyor

Türkiye'de 500 bin TL altında alınabilecek otomobiller! Listeler güncellendi

İçmeler köyünde yaşam normale dönmeye başladı