• $13,4726
  • €15,2894
  • 793.592
  • 2011.16
12 Ağustos 2011 Cuma

İbo'dan esintiler 'Cenk Akyol'

Milli Takım, Koç değiştirdi. Sisteme bağlı kalsa da taşlarda ufak tefek oynamalar oluyor. Geçen yılki dünya ikincisi kadrodan 'Bi ton!..' eksik var. Kerem Gönlüm gibi şahane bir uzun sakatlandı. Litvanya'da olmayacak.
Semih, Ömer Aşık, Sinan da yok. Yeni Koçumuz Orhun Ene, tüm bu dezavantajlarla çıktığı ilk maçından galibiyetle ayrılmayı bildi.
Enes, Furkan ve Preldziç gibi gençler, milli takımın gelecekteki 'Vurucu Silahları!' olacaklarının sinyallerini verdiler.
İlk periyotta oyuna ısınamadık. Tedirgin şutlar, bunun en güzel göstergesiydi. İlk basketten sonra tam 8 şutu boşa attık. Koç Orhun Ene, bu sıkıntılı anlarda oyuncu değişiklikleri ile oyuna müdahale edip, kötü gidişata son verdi... 12 Dev Adam, ikinci periyotta adeta patlayarak dakika dakika farka gitti.
DEVŞİRME BURTT
Devre boyunca 21-11 ile ribauntlarda Ukrayna'yı ezdik. 3. periyotun ilk 5 dakikasında zenci devşirme Steven Burtt'ı savunamadık. Penetreleriyle, savunmamızı zorlayıp arkadaşlarını besleyen Burtt, attığı üçlükle de farkı 4'e düşürdü.
KUTLUAY GİBİ
Onlarda Burtt varsa, bizde de Cenk vardı. Cenk, İbrahim Kutluay'ın hızlı zamanlarındaki üçlüklerini anımsatan, üçlükleriye maça damgasını vurdu. Bu maçta, Enes ve Furkan'ın, savunmadaki ribaunt başarıları, hücumda, skora katkıları, ilerleyen maçlar için umut verdi. Sonuçta alt tarafı ilk maçımızdı. Kazandık. Moral oldu. Bugün, Almanya karşısındaki performansımızı çok merak ediyorum.

<p class='MsoNormal'>Top ustası bu sevimli köpeği mutlaka 'GÖRMELİSİN'</p>

Top ustası sevimli köpeği GÖRMELİSİN

Piton ve timsahın ölümcül mücadelesi! Görenler dehşete kapıldı

Vücudu koruyup virüsleri öldürüyor! İşte o muhteşem besin ve faydaları

Karın ağrısı ile doktora gitti! Midesinden çıkanlar şoke etti