• $13,4615
  • €15,2582
  • 795.562
  • 2014.21
24 Şubat 2012 Cuma

Hayata dönüş!

Emir Preldziç'in son saniye basketiyle normal süre 79-79 bitti, F.Bahçe hayata döndü!
5 dakikalık uzatmada 6 farkı kovalayan F.Bahçe, 7 farkla Kazan'ı devirerek, çeyrek final ümidini gelecek haftaya taşıdı. Bu zaferin baş kahramanı bana göre, son periyottaki olağanüstü savunmasıyla, rakibin bir çok hücumunu tek başına durduran, Vidmar'dır. Adeta duvarlaştı. Takımı hırslandırıp, ateşledi!  13 ribaundluk Mirsad, son dakikaların muhteşem adamı Preldziç, Bogdanovic, Ukic, kritik basketleriyle Tomas... İşte F.Bahçe budur. 
Bizim eski oyuncular, Greer, Williams ve Domercant, canımıza okudu! F.Bahçe önceki maçlara göre, daha diri gözükse de bu 3 oyuncu savunma duvarını sette dağıttı. Eski G.Saraylı Wilkinson'dan da 15 sayı geldi.  Üstüne, eski K.Yakalı ve Efesli Domercant, 8 sayı salladı! F.Bahçe buna dayanamadı. Greer'e Engin ve Ukic'in, Domercant'a da Bogdanovic'in bire bir baskısı sökmedi.

KAZANMAYA YAPIŞTI
Greer'e yapılan faullerde, adam 8/8 ile tek fire vermedi. Domercant, pota altı savunmamızı, drive ederek, burgu gibi delip, pota altı basketler üretti. Wilkinson ise 3/3'lük üç sayı isabeti ile dışarıdan çökertti. F.Bahçe fena hücum etmemesine rağmen, bu üç oyuncunun savunmasında, müthiş aciz kalınca, devre sonunda tek basketle geride kaldı. 3. periyotta Greer'i hiç savunamamak ve de rakibe 6 hücum ribaundu sunmak, kötü oldu.
Son periyodun ilk dakikalarında, başta Vidmar'ın çabalarıyla, yardımlaşmalı sert savunma, Kazan'ın üç hücumunu boşa çıkarırken, hücumlar değerlendirilemedi. Pas hataları, rakibi yakalamayı önledi. Oysa bu anlarda Tomas, Greer'i güçlü baskısıyla, skorda kısırlaştırmıştı! Bitime 4.14 dakika kala Tomas'ın üçlüğü farkı 71-73 ile tek baskete indirip, bir ümit ışığı yaktı! 6 fark için, daha çok zaman vardı ama F.Bahçe Ülker, kazanmaya yapışmıştı ve bunu başardı.

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında