• $13,6159
  • €15,1682
  • 785.57
  • 2015.08
15 Mart 2014 Cumartesi

Havlu geri geldi!

G.Saray geçen hafta Real Madrid’e kaybedince, grupta havlu atma pozisyonuna gelmişti. Çünkü İstanbul’da bir sayı farkla kaybettiği Kuban’a karşı deplasmanda kazanacağı da muamma idi. Ancak Ergin Ataman asla pes etmezdi de, neden böyle olmuştu?

Evet, Ataman pes etmediğini, dün akşam Lokomotiv Kuban’a karşı gösterdi. Ekim’den bu yana aylardır sakatlıktan perişan olmuş, zor bir tedavi dönemi geçirmiş, son günlerde iyileşip yeniden idmanlara başlamış olan Gürcü silahı Markoishvili’ye bu maçta sorumluluk vererek, sahaya süreceğini, eminim ki rakip tahmin etmemişti. Üstelik Markoishvili’yi ilk beşte sahaya sürerek, Kuban’ın tüm planlarını alt üst etti. Doğrusu bu sezon Euroleague’de sadece iki maç oynayıp, maç tecrübesi bile olmayan Markoishvili’nin, böyle bir muhteşem dönüşü olacağını biz de tahmin edemedik.

Fizik olarak çok diri gözütken Markoishvili, maç boyu kaydettiği 19 sayının, 9’unu ilk 10 dakika içinde kaydederek, rakibi şoka soktu. G.Saray’ı da galibiyete itekledi.

G.Saray, zaman zaman iyi savunma yapsa da, maç boyu savunmada açıklar da verdi. Skorda tıkandığı anlarda ise Markoishvili’nin üçlükleri imdada yetişti. 5/8 üçlük isabetiyle, Sarı-Kırmızılı tekneyi batmaktan kurtaran ‘Ataman’ın Taktik Kahramanı!’ çok önemli bir galibiyette Aslan payını aldı!

Haaa!.. Unutmadan...

Sadece serbest atışlardan 4 sayı bulabilen ve maç boyu denediği 10 şuttan tek isabet kaydedemeyip, saç baş yolduran Erceg’in yanında, Carlos Arroyo 14 sayı, 3 ribaund ve 4 asistlik performansıyla, Markoishvili ile birlikte G.Saray’ı zafere taşıyan diğer isim oldu. Özellikle takımın skorda zorlandığı o son çeyrekte attığı 9 sayı altın değerindeydi.
G.Saray, Kuban’a kaybetseydi işi bitmişti. Bu galibiyetle umut yolculuğu devam ediyor. Ergin Ataman’ın sakatları bir bir döndükçe bu G.Saray’dan korkulur.

<p> </p>

Kamu işçisinin maaşı ne kadar artacak?

Boynundaki şişlik için doktora gitti! İçinden bakın ne çıktı

Dalış sırasında köpekbalığına yem oluyordu! Okyanusta dehşet anları

Polisleri şaşkına çeviren suçluların ilginç fotoğrafları