• $7,4126
  • €9,0363
  • 441.833
  • 1542.45
05 Eylül 2011 Pazartesi

Hakemler katletti!

12.1 saniye kala 84-83 geride iken, üç sayı denemesi yapmak, bir taktik sonucu mu, yoksa Kerem gibi çok tecrübeli ve dünya ikinciliğini getiren basketi atan bir oyuncunun, sabırsız atışımıydı?
Bu maçta, pota altına ne zaman yüklensek, ya delip basketi yazdık, ya da faul yaptırdık. Serbest atışlardan da, basketler yazdık. Bence, iş o son topa kalınca, pota altını zorlamalıydık ama bu da basketbolun azizliği. O şut girse ' Kerem, milli takımı ipten alacaktı!' Bu maçın kahramanı olacaktı. Olmadı. Biraz da kader. Zaten, iş oratay kadar gelmemeliydi.
Aslında, son 31 saniyeye de, geride girmiştik. Hücumda, pota altına yüklenen bu maçın en iyilerinden Enes'e faaul yaptılar. Enes, 2/2 olarak değerlendirince, 82-83 öne geçtik. Karşı hücumda, skorer oyuncuları Berisha'yı yakın savunamadık. O da yükselip, basketiu patlatınca, bunlar başımıza geldi.
Sonuçta, yine 'Kazanabileceğimiz bir maçı, kaybettik.' Şimdi, ayıkla pirincin taşını! Mucize peşinde koşacağız. Yarın, B.Britanya'nın 15.15'te Polonya'yı yenmesini bekleyeceğiz. Sonra da, o moralle İspanya'nın üstüne çullanıp, işini bitireceğiz. Ancak o zaman, 2.tur gruplarına kalabiliriz. Aslında bunun adı 'İşimiz Allah'a kaldı!' Evet, dua etmekten başka çare yok. Çünkü ikili averajda, Polonya avantajlı. Averajlar eşit olursa, onlar gruptan çıkacak.
Şimdi bu morolle, maçı analiz etmenin tadı mı kaldı!
Maçın başından devre sonuna kadar, o kadar kötü bir milli takım seyrettik ki, Litvanya maçındaki performansımızı bile mumla aradık! Ribauntlar ve serbest atış isabeti hariç, Polonya her konuda bizden üstündü. 3.periyotta, pota altından, Enes, Ömer ve Emir ile iyi çalışıp, 6 farka kadar ulaştık. Burada hakem skandalı başladı. önce Oğuz'a bir aul çaldılar. Kasdi imiş. TV'den defalarca seyrettik. Oğuz elini uzatmış, ne yakalama, ne çekme var. Kasıtlı bir şey yok. Uzatılan ele, oyuncu çarpması. Hakem efendiler, böyle değerlendirdi! Sonra, Koçumuz Orhun Ene dahil, üst üste teknik faullerle sindirdiler. Teknik faullerden gelen sayılarla, adamlar periyot sonunda skoru, 63-62 lehlerine çevirdi. Kısacası, hakem gadrine uğrayarak, katledildik!

<p>Nijerya açıklarında Türk gemisine yönelik bir saldırı gerçekleşti. Saldırıda bir denizci hayatını

Türk gemisine saldırının arkasında Fransa mı var?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

En kötü yıl gerçekten 2020 mi? Bilim insanları, 536 yılına işaret ediyor

Rusya'da binlerce kişi sokaklara döküldü!