• $16,6559
  • €17,4956
  • 974.536
  • 2401.96
22 Ağustos 2012 Çarşamba

Hain periyot!

3 periyot savunmada gırtlağını sıktığımız, ribauntlarda Semih ve İlkan'la ezdiğimiz İtalya'ya son periyotta bol ribaunt verip, 27 sayı yemek, maçı kaybetmemize neden oldu. Oysa, ilk 2 periyotta oyunun kontrolü tamamen bizdeydi. Fark 12'ye kadar ulaştıktan sonra, hücumda şut isabetimiz düşmese, devre farklı biterdi. İlk yarıda, Semih (7) ve İlkan (6) ile İtalyan uzunlara, sağladığımız ezici ribaunt üstünlüğü, hem savunmamızda, hem İtalyan pota altında, skor üstünlüğünü de kolayca ele geçirmemize neden oldu. Tabii burada, yardımlaşmalı ve rakibe kolay şut imkanı vermeyen savunmamızın, rakibi düşük skorda tutmadaki başarısının, önemli katkısını da, unutmamak gerekti. 
2. periyotun hemen başında, 14-22 ile farkı 8'e çıkardığımızda, İtalyanların sıkı presi farkı yeniden düşürdü. Ancak, Semih-İlkan hücum ribaundu ve basketleriye, yeniden fark yarattılar!
SON ÇEYREK 27 SAYI!
Hele, İlkan'ın koca sahayı drive edip, İtalyan potasına bastığı bir muhteşem smaç vardı ki; belki de bu elemelerin basketi olmaya adaydı. Farkı 12'ye kadar çıkardık. İtalyanlar baktı, adam adama savunma sökmüyor, alan savunmasına geçtiler. Savunmaları biraz oturunca, Hacket, Gallinari ve Datome ile skor üreterek, devre sonunda farkı 32-36 ile 2 baskete kadar düşürdüler.
3.periyotta işi idare etsek de, o son 'Hain periyotta!' İtalyan savunmasının baskısı ile skor yollarımız iyice köreldi. Hackett'ı ve Gallinari'nin fast-breaklerini ve mükemmel hücumlarını, savunamadık. Bu  periyotta yediğimiz 27 sayı, 'Midemize oturdu!' Kazanacağımız bu maçı kaybetmek de, doğrusu 'İçimize oturdu!'

<p class='MsoNormal'>Erkekler uzun parkurda genel klasman birincisi Gökhan  Uzuntaş olurken, kısa pa

Turkcell GranFondo İstanbul Yarışı Beykoz'da gerçekleşti

Marmaris'te ormanı yakan şüphelinin olaydan önceki son görüntüsü

İşte haftanın yalanları! Hepsi tek tek deşifre edildi

Çölün altında Türk mucizesi! Neredeyse Çin Seddi kadar uzun...