• $7,3691
  • €8,9795
  • 441.946
  • 1551.57
08 Ağustos 2012 Çarşamba

Gurur Perileri!

Dünya sıralamasında Rusya 2., Türkiye 21. sırada idi ama olimpiyatlarda seviyesinin çok üzerine çıkarak, dünya devlerine kafa tutan 'Potanın Savaşçı Perileri!' Rusları, son saniyelerde ellerinden kaçırdı. İlk periyot hariç Perilerimiz 'Amazonlar gibi savaştı!' ve Ruslara maç boyu 'Kan kusturdu!' Kısacası bu takımı Londra 2012'de böyle görünce, 'Komutanımız Ceyhun Yıldızoğlu ve Amazonları!' ile müthiş gurur duydum... Veee!.. Şuna emin oldum.
'2014'te Türkiye'de düzenleyeceğimiz şampiyonada, altını zorlayacağız.'
Çok yaşayın, 'Gurur Perileri!'
Gelelim maça... Işıl en değerli topu çaldı, Birsel de 28.2 saniye kala Rus potasına dalan basketi skoru 62-62 yapınca mola aldılar. Karşı hücumda, Hammon'ın çember altımıza dalışına engel olamayınca, işler arap saçına döndü! 'Molalar ve taktik fauller savaştı!' Sonunda, kılpayı savaşı kaybettik. Oysa maç boyu, Nevriye, Işıl, Birsel, Kuanitra ile Rusları titrettik!
Nevriye, Rus boyalı alanında topla buluştuğu an, basketi patlatıyordu. Anlayacağınız, Nevriye'yi pota altında savunamamak, 'Rusların yumuşak karnı'ydı!' İşte, 'Komutan Ceyhun!' da belli ki; bu analizi mükemmel yapmış ve oyuncularına, Nevriye'yi, Rus pota altında sürekli topla buluşturmalarını emretmişti! Oyuncularımız, emre itaat edince, 'Nevriye Rus potasına basket olup yağdı!.' Galibiyeti son saniyeye kadar kovaladık. Ama olmadı, tebrikler Periler..

<p>Türkiye'de yeni bir siyasi partiye ihtiyaç var mı?</p><p>HDP tabanı hangi olaylar sonrasında part

HDP kapatılacak mı?

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Ticaret Bakanlığınca ''fahiş fiyat'' denetimi yapıldı

Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Josep Borell ile görüştü