• $7,4546
  • €9,0643
  • 443.819
  • 1565.01
29 Aralık 2012 Cumartesi

Gıcık oluyorum!

Euroleague'de final oynayacak güce sahip CSKA ve Barcelona'ya karşı, hem Efes, hem de F.Bahçe 'Savunmada aciz kalınca' büyük fark yedi. Adamlarda istikrar var tabii! Bizde 'Aydın Örs'ün Efes'i dışında 'Koç ve takım istikrarı' olmadı. O Efes Avrupa şampiyonu oldu, final oynadı. 'Koç ve oyuncu yiyerek' işi düzelteceğini sanan 'Sonraki anlayışlar' yüzünden takımlarımız, hala 'Hava-cıva!..' Öyle ya; her sezon koçu değiştir takımı sil-baştan yarat! Bu metodla nereye geldik, ortada! Gıpta ediyorum, şu Barça'ya. Yıllardır aynı koç ve oyuncular bir arada. Aksama varsa, takviye oraya yapılıyor. Takımın iskeleti aynen kalıyor. Bu da uyum sorunu diye bir problem yaratmıyor. Sistem tıkır-tıkır işliyor.
AVERAJ TAKIMI OLDUK
Bizde de tam tersi. Tabii, işler de tersine gidiyor. Böyle zor maçlarda, averaj takımı oluyoruz. Gıcık oluyorum! Nesini anlatacaksın bu maçların. Takımlarımızın, ne pota altı savunması, ne dış oyunculara karşı çabası... CSKA, Efes'i Sırp pivot Krstic'le vurdu. 8/9'luk isabet oranıyla, Efes pota altı savunmasını darmadağın eden Krstic'in yanında, Teodosic (3), Krstic (1), Weems (4), Christmas (3), Khrypa (3) ile tam 14 üçlükle, 'Efes'i çökertti!'
F.Bahçe mi? Savunma sıfır. Boyalı-boyasız, ne kadar alan varsa, 'Barça cirit atıyor!' üçlükler, pota altı basketler, adeta bir makine kıvamında işliyor. Ribauntlarda, 34-18 ile tam 16 fark yiyoruz. Şaşırmıyoruz! Malum 'Avrupa'nın en az ribaunt alan takımıyız'. Asistlere bakınca, 23-12 ile hangi takım daha organize, iyi anlaşılıyor. Biz de bunlara bakıp, sadece üzülüyoruz.


<p>‘Dünya artık dijitalleşiyor’ demek son yılların en popüler söylemi oldu. Dijital düny

Doymayan emperyalistler ve aşı eşitsizliği

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Gediz Deltası'nda kış kuşları kayıt altına alınıyor

İran Ordusu, Umman Denizi'nde askeri tatbikat başlattı