• $8,4321
  • €10,2373
  • 498.247
  • 1441.33
20 Haziran 2014 Cuma

Futbolun anarşisinin Pota‘da ne işi vardı!

Oyun, çekişme, hırs, teknik... Kısacası basketbol olarak muhteşem bir final serisiydi. 3-3’e kilitlendi! Şampiyonluk düğümünü çözecek 7. ve son maç, “Fair Play’in kötü performansı!” nedeniyle oynanamadı. Keşke oynanabilseydi. Bu olay Türk basketbol tarihine ‘Bir kara leke’ olarak düşmüştür.

Abdi İpekçi’de de, Ülker Arena’da da, tribünlerde ‘Küfür Organizasyonu’ müthişti ancak bu kadar küfürün alt yapısını ise Erkekler'deki eşleşmeden önce, Kadınlar Basketbol Ligi’ndeki eşleşme hazırlamıştı. Kadınlarda F.Bahçe-G.Saray arasında oynanan Play-Off final serisinin bir Ülker Arena ayağında, F.Bahçe-G.Saray yöneticileri arasında yaşanan tatsız tribün tartışması, tansiyonu yükseltmiş, serinin Abdi İpekçi’deki son maçında, tribünlere de sıçramıştı. O maçtaki küfürler, patlayıcı maddeler, hakemlerce çok dikkate alınmamıştı. Bu olay, her iki camiayı da iyice gerdiği için, erkekler finalinde, tansiyon tavan yaptı.

Bu serilerde, tribünlerdeki ‘Küfür anarşisinin!’ sorumluları, her iki takım yöneticileriydi. Demeçler, taraftarı gerdikçe, olaylar bir sonraki maça aksetti. F.Bahçeli yöneticilere Abdi İpekçi’deki sözlü ve fiili saldırıların rövanşı, Ülker Arena’da küfürlerle alındı. Bu da, finalin başını yedi! Sonuçta ‘Futbolun anarşisi, basketbolda kol gezmeye başladı!’ Dünyanın en muhteşem derbilerinden biri olan ‘F.Bahçe-G.Saray’ derbisini çok fena yaralandı! İyileşmesi çok uzun sürecek!

‘Oyunculardan sitayişle bahsedeceğim.’

Onlar, sadece oyunlarını oynadılar. İddialarını ‘Fair Play’le süsleyerek’ terlerinin son damlasına kadar ortaya koydular. Bunu F.Bahçeli, G.Saraylı, teknik adam, yönetici ve taraftarlar başaramazken, onlar başardılar. Hepsini kutluyorum.

...Ve artık, veda zamanı.

Sevgili okuyucularım... Canlarım... Uzun yıllar sizlerle buluştuğum AKŞAM Gazetesi’ndeki köşeme, ben de bu final yazısı ile ‘Veda ediyorum.’ Köşemin altında yer alan mail adresim de artık geçersizdir. Hepinizi çok seviyorum. Hoşça kalın.

<p>Bedir Acar: </p><p>'Kur'an'da iki yerde geçen ve Hz. Ya'kūb'un ikinci adı veya lakabı olan İ

Vicdan öldüğünde geriye ne kalır?

Mehmetçiğin dikkati Doğu Akdeniz'de faciayı önledi

Samsun'da işgalci İsrail'in Filistin'e yönelik saldırıları protesto edildi

Torosların Sümelası olarak tabir edilen Sin Manastırı, keşfedilmeyi bekliyor