• $13,4177
  • €15,2225
  • 793.466
  • 2014.21
10 Eylül 2012 Pazartesi

Final yolu açık

12 Dev, Çekler'e 19 sayı fark atamasa da şu anki hesaplar lehimize

A, D ve E Grupları'ndaki rakipler bizden iyi. B ve C Grubu'ndakiler ise arkamızda. Yenilgi halinde bile 'en iyi üçüncü 4 takım' arasına girme avantajı Dev'lerden yana

2013 Avrupa Şampiyonası'nın finalistlerinin, belli olmasına, sadece bir maç kaldı. A Grubu dışında, son finalistlerin kimler olacağı, daha net olarak belli olmadı. Her şey, yarın oynanacak, son tur maçlarına bağlı. Belki puanlar ama belki de ikili-üçlü averaj, takımların kaderini önemli ölçüde belli edecek.
Statüye göre, 6 grupta ilk 2 sırayı alan ekipler, finale kalacak. Bunun dışında da, en iyi puan, ya da averaja sahip 4 ülke de, final biletini cebine koyacak.

PORTEKiZ'E YENiLSEK ÇIKAMIYORDUK
TÜRKİYE kötü giden maçın kaderini, son dakikalarda değiştirerek, Portekiz'i devirdi. Yenilse, 'En İyi Üçüncüler Kervanı'nın dışında kalacaktı. Kazanınca, şansını son tura bıraktı. Eğer, son 3 saniyedeki o 'Melun Basket!' olmasaydı, ya da son tur maçları oynanmasaydı, Türkiye Portekiz galibiyeti ile 'En İyi Üçüncüler Listesi'ne girecekti. Artık, kaderimiz yarınki Çek Cumhuriyeti maçına bağlı. Çekleri, tek sayı ile yensek bile, üçüncüler listesinden, final yoluna dalacağız. Çeklere 19 fark atarsak, grubu 2.sırada tamamlayıp 'Krallar gibi!..' gruptan çıkacağız. Ammma!.. Ya kaybedersek...

AVERAJI BiZDEN KöTü GRUPLAR VAR
İŞTE o zaman, tam olmasa da 'Bir miktar Arapsaçı!' gibi bir durum ortaya çıkacak. Çözüm bekleyen sorular çoğalacak. Grupta, üçüncüler listesi için savaşan, takımların, oynayacağı maçların sonuçlarına ve sonrasında da, puan ve averajlara bakılacak. Şu anda, A, D, E grubundaki üçüncülerin, averajları bizden iyi. Yani onları alt etmek, daha zor. Oysa, gözümüz B ve C'dekilerde olacak. Çünkü onlarınki bizden kötü. Gerçi son maçlarda, averajlar yeniden şekillenecek ama bugüne göre konuşuyoruz.

AVUSTURYA DA DEVREYE GiREBiLiR...
TÜRKİYE'NİN 4 galibiyeti ve 11 puanı var. Averajı ise 1.051... B Grubunda, bize rakip olan takımlardan Bulgaristan maçlarını tamamladı. 4 galibiyet ve 12 puanı var. Averajı ise 1.034... Yani bizi geçme şansı yok. Azerbaycan ise son maçını deplasmanda yenilgisiz Almanya ile yapacak. Azerbaycan kazanması durumunda, 5 galibiyet ve 13 puanla 2.olacak. Biz de, son maçımızda averajımızı felakete çevirecek bir fark yemezsek, 12 puanlı Bulgaristan'ı averaj durumu ile ekarte edeceğiz. C Grubunda ise 3 galibiyet ve 10 puanla 3.sırada yer alan Avusturya, deplasmanda yenilgisiz Hırvatistan ile kapışacak. Yenilirse, bizden kötü durumda olup, o da ekarte olacak.

TARiHi FARK YEMEZSEK SORUN YOK
YENERSE 4 galibiyet ile 12 puanla bize yetişecek. Averaja bakılacak tabii... Şu anki averajı 1.031... Yenip, bizden iyi averaja ulaşırsa, ne ala!.. O da deplasmanda Hırvatlara karşı biraz sıkar!..  Anlayacağınız, bu B ve C Gruplarındaki rakiplerin, şartları bizden kötü. Devler yenilse bile, bir tarihi fark yemezlerse, üçüncüler kontenjanından finale yükselmelerine engel yok. Ancak, basketbol bu. Zamanında ne sürprizlerini, mucizelerini gördük. Tokadı çakabilir!..
Kıyağı da çekebilir!.. Haydi rastgele!..

<p>Elon Musk liderliğindeki uzay taşımacılığı şirketi SpaceX tarafından geliştirilen Starship roketl

SpaceX roketleri, Katy Perry'nin klibinde oynadı | TeknoZone #15

67 yıldır banyo yapmayan dünyanın en pis insanı! Doktorları hayrete düşürdü!

Boğa'nın gazabı! Herkes kaçarken o kamerasını açtı ve...

Dev timsahı kepçeyle durdurabildi! Yaklaşık bir ton ağırlığında