• $15,8772
  • €16,6867
  • 932.483
  • 2401.21
25 Şubat 2011 Cuma

Fenerbahçe'yi yakan işler!

Uzunların ağır sakatlıkları, F. Bahçe'yi yakıyor! Vidmar'ın yokluğuna, F.Bahçe'nin lokomotifi Mirsad da eklenince, pota altı zaafları, acayip arttı. Hücum da, sekteye çok uğradı. F.Bahçe rahat kazanabileceği, Zalgiris ve Olympiakos maçlarını üst üste kaybetti. Liderliği de...
İlk 2 periyotta, 3/4 pota altı isabeti ile oynayan 2.12'lik Sırp center Nesteroviç haricinde, Yunanlı oyunculara karşı, boyalı alanı iyi savunan F.Bahçe, içeriden ziyade, dışarıdan vuruldu! Erceg ağırlıklı (3/3), yağmur gibi F.Bahçe potasına yağan Yunan üçlükleri, F.Bahçe'yi oldukça sarstı.

ÇEMBER DELİNİNCE
İlk 2 periyotta, takımın ribaunt yükünü çeken Kinsey, 3.periyotta ribaunt ve basketleriyle, takımı sırtladı. 26.dakikada 49-37 ile 12'lik farkta, büyük payı vardı. Lavrinoviç'in rakip uzunlara karşı, Oğuz'la ördüğü duvar, çok işe yaradı. F.Bahçe pota altı, Olympiacos'a adeta kapandı. Ancak, Lavri'nin faul sayısı yükselip, kenara alınınca, Yunanlılar, çember altımızdan üretime geçmeyi başardı. Üçlükleri de zaten devam ediyordu. Böylece 12 fark, 3. periyot sonunda, 55-54'lük skorla teke düştü.

MİRSAD OLMAYINCA
Son periyotta, içeriyi zorlamasına rağmen, Yunan savunmasını aşamayan ve dışarıya top çıkarıp, üçlük deneyen F.Bahçe 'Boş üçlüklere de iyice dadanınca!' ve de pota altı savunmasını güçlendirip, basketleri önleyemeyince, son dakikaya 64-75 'lik skorla, 11 fark yedi. Böylece maçı kaybedip, liderliği Olympiakos'a eliyle teslim etti. Şu Mirsad'ın sakatlığına, gel de yanma!

<p> </p>

Türkiye'nin dev eserleri neden karalanıyor?

Türkiye'nin en uzun süre yaşayan insanı! 157 yıl hayatta kaldı

Uzaylılar tarafından kaçırıldıklarını söylüyorlardı! Çizimleri herkesi şaşırttı

Yavrularını korumak için ölümü göze aldı! Leoparla domuz kavga ederse...