• $13,7176
  • €15,5651
  • 787.518
  • 1910.41
13 Nisan 2014 Pazar

Ezeli rakibimi çok severdim!

Bugün Türk spor tarihinin en muhteşem finalini, Ekaterinburg’da F.Bahçe ve G.Saray oynayacak. ‘Ezeli rekabet de Rusya’ya taşacak!

Son G.Saray-F.Bahçe derbisinden sonra çıkan olaylar içimizi karartmıştı! Bu maçın tertemiz geçmesi gerektiğini düşünüyorum. Çünkü F.Bahçe’yi de G.Saray’ı da bu zirveye “Ezeli rekabet’ tırmandırdı. Örneklerle anlatayım.

90’lı yıllarda G.Saray Kadın Basketbol takımı fırtına gibi esiyordu. Bu, ‘Kadınlar Potası’nda olmayan F.Bahçe’yi de harekete geçirmişti. İyi bir takım kurup, 1.Lig’e çıktılar. Ben de röportaja gittim. Kaptan Kıvanç, öyle bir laf etti ki; 9 sütuna bomba gibi patladı! “SIRF, G.SARAY’I YENMEK İÇİN, 1.LİGE ÇIKTIK.”

Yıllar geçti. F.Bahçe Başkanı Aziz Yıldırım, ‘Dişi Kanaryalar’dan Euroleague Kupası’nı istedi. G.Saray Başkanı Ünal Aysal da destek verip ‘Dişi Aslanlar’a aynı hedefi gösterdi. Bu hedefler, ezeli rakipleri finale, kupayı da Türkiye’ye getirdi. F.Bahçe ve G.Saraylılara bir çift sözüm var:

Eğer, “BEN BİR G.SARAYLI OLSAYDIM. EN SEVDİĞİM KULÜP, F.BAHÇE OLURDU.” F.Bahçe’yi yenerken duyduğum heyecanını, hiç bir ortamda bulamazdım. Bana bu mutluluğu veren, ezeli rakibimi de, maçtan sonra, en iyi dostum kabul eder, gözüm gibi bakardım. Eğer “BEN BİR F.BAHÇELİ OLSAYDIM. G.SARAY EN SEVDİĞİM KULÜP OLURDU.” G.Saray’ı yenmenin heyecanını, asla başka bir ortamda bulamazdım. Beni bu kadar mutlu eden, ezeli rakibime en büyük saygıyı duyar ‘ALLAHIM BİZİ BİRBİRİMİZDEN AYIRMA!’ diye dua ederdim.

Bu felsefeyi, ‘G.Saraylı Karıncaezmez Şevki ve F.Bahçeli müşterilerinden kaptım.’ Şoför giysileri ve bayraklarıyla, her yanı ‘Sarı-Kırmızılı’ bir taksi, ‘Sarı-Lacivertli’ formalarıyla, F.Bahçe taraftarlarını, İnönü’deki derbiye bıraktı. Taksiden inerken, şoför de, müşteriler de “Biz kazanacağız” diyordu. Sonra, gülerek birbirlerine şans dilediler. İyi ki, onlara rastladım.

<p> </p>

Parasosyal etkileşimi çocuklarımıza neden anlatmalıyız?

Güvenlik güçleri teröristlere göz açtırmıyor!

Keykubadiye Sarayı'ndaki kazılarda ortaya çıktı! 1220'li yıllarda yapıldı

2021'in en etkili kadınları seçildi! İşte listede yer alan isimler