• $16,192
  • €17,4658
  • 965.283
  • 2438.84
1 Ocak 2012 Pazar

Erceg fırtınası!

İlk iki periyotta, her iki takım da, savunmalarının anlık gedikleriyle, fireler verince, skor bir o takıma, bir bu takıma, gitti-geldi. Bu da maça, heyecan getirdi. Ancak Beşiktaş, Erceg'in mükemmel hücum performansıyla, rakibine üstünlük sağlamayı başardı. 3/5 ikilik, 3/5 üçlük ve 5/5 serbest atış isabetine ulaşan Erceg,  tam 20 sayıya imza attı. 6 ribaunt alıp, birer top çalma ve asist üretip, devre sonunda, her iki takımda da, en başarılı oyuncu olarak, dikkat çekti. Dolayısıyla da, takımının skoruna da hakimiyet getirdi. Üç gün önce, antrenmanda gözüne parmak girip ameliyat olan ve dünkü maça özel bir gözlükle çıkan Mensah, ilk dakikalarda, skor hakimiyetini ele geçiren Efes'e basketleriyle karşı koyan oyuncuydu. Yeni transfer Arroyo ise, ilk yarıda 1/5 ikilik, 1/1 üçlük isabetle, sadece 5 sayı atıp, 4 şutu kaçırsa da, yardımlaşması, 5 ribaunt ve bir asisti ile yine de böyle zor bir maç için, elinden geleni yaptı.
RİBAUNDLARDA ÖNDE
Bu iki periyotta, 10/17 ile mükemmel ikilik isabet ile Beşiktaş'a üstünlük sağlayan Efes, 20-14 ile rakibinden 6 ribaunt geride kalınca, bu avantajından mahrum kaldı. 3. periyot da, ilk iki periyotun kopyası gibiydi. Bir Beşiktaş, bir Efes öne geçti.
Bu periyotta, Beşiktaş, Mensah'la skorunu besledi. Efes'te ise Barac 'Sayı patlaması!' yaparak, rakibini sırtladı. Ancak, 1-2 sayı Efes'in hakimiyeti ile periyot sonuna gelinse de, Can'ın elinden çıkan mükemmel üçlük, 3.periyotu, 57-56 ile Kartal'a sundu. Efes, ilk yarının skor makinesi Erceg'i Savanovic ile savunarak durdurdu ama ameliyatın etkilerini iyice üstünden atıp, rakip potaya koruyucu gözlüğü ile saldıran Mensah, skor üretimine devam ettikçe, Kartal yüksek uçtu.
ERCEG ZAFERİN MİMARI
Arroyo ve Can'ın basketleri, son üç dakikada girilirken, silkinip 'Efes'in savunma kelepçesi!'nden kurtulan Erceg, biri üçlükten 7 sayı birden kaydetmesi, Kartal''n 79-67 ile 12 farka ulaşmasını sağladı. Şunu belirtmek isterim;  Beşiktaş, bu maçı tabii ki, takım oyunuyla kazandı ama Erceg galibiyetin lokomotifiydi. Ameliyat masasından kalkıp, koruyucu gözlüklerle, Efes potasına bakıp-bakıp, isabet kaydeden Mensah da, galibiyetin öncelikli kahramanlarındandı. G.Saray ve Efes derbilerini kazanan Beşiktaş'ın bu başarısında, takımını mükemmel yöneten Koç Ergin Ataman'ın rolü oldukça büyük. Bunu da unutmamak gerek.

<p>Hepimiz mutsuz olduğumuz belli olmasın diye gülümsemeyi kendimize maske ediniriz. Ama bazen bunu

Neden ‘sahte' güleriz? : Gizli Depresyon

pirinç tanelerini sanat eserine dönüştürüyor! Görenler şaşkınlığını gizleyemiyor

İOS 16 ne zaman geliyor? İşte iPhone'lara gelmesi beklenen yeni özellikler

Çanakkale denizinden çıkarıldı! 1614 adet temizlendi