• $13,5205
  • €15,2869
  • 795.629
  • 1910.29
28 Ocak 2011 Cuma

'Emir' mi? 'demir' mi?

Maçın son saniyelerinde, iki korkutan şut denemesine, demir bileği ile iki muhteşem blok atan Emir Preldziç, galibiyetin mimarıydı. Zaten, o ana kadar, takımı skorda sırtlayanlardan da biri idi. Bu çok zor maçın kahramanları, Ömer Onan, Mirsad, Emir ve Tomas'dı. Gruptan çıkma şansımızı iyice arttırdılar.

Valencia, uzunlarıyla korkutan, bir güçlü bir takım.
2.10'luk Lishchuk ve Javtokas, 2.08'lik Augustine, 2.06'lık Claver, 2.04'lük Savanovic ve 2.02'lik Pietrus ne zaman pota altımıza yüklense, sayı garanti gözüktü. Atletik bu devler, çember altımızı çok kolay deldiler.

DIŞARDAN KAPATTIK
 Tabii, çok hareketli bu uzunlarla baş etmek kolay değildi. Ne zaman hücum ettilerse, hiç savunamadık. Pota altımız kalbura döndü! Hücumda onların pota altından da, çok zaman yüksek verim alamadık. Dış adamlarımız, başta Ömer Onan, Tomas ve Mirsad olmak üzere mükemmel çalışınca, açıkları kapattık ve maçı aldık.

F.Bahçe ilk periyotta, pota altına sızmaları önleyemedi. Bu da moral bozdu. Koç Neven Spahija, uzunları değişmeli oynatarak, çember altı emniyetini sağlayacak ikiliyi bulmaya çalışsa da, olmadı. Ne ilk yarıda, ne de ikinci yarıda, boyalı alan savunmamız, bir türlü oturmadı. Sürekli açık verdi. Javtokas, Pietrus, Martinez, Lishchuk, Claver başta olmak üzere, kim içeriye drive etse, çember altımızı delip geçerek, pota altı basketler üretti. Allah'tan, hücumda sıkıntı olmuyordu. Mirsad ile Tomas'dan da, zaman zaman skora destek gelince, skorun liderliği bizde kalıyordu. Oysa pota altı savunmamızdaki gedikler, birazcık kapansa, fark gelebilirdi. Bu olmadı, son saniyeye kadar, kaybetme korkusu yaşadık.

Onlar içeriden, çalışıp, ikişer ikişer gidiyor, biz dışarıdan, üçer üçer karşılık verince, 3-5 farklık hakimiyetler geliyordu.

MİRSAD SAHNEDE
Ne yaptıysak, Valencia'nın ılık nefesini ensemizden alamadık. Son 4 dakikada, Ömer, Mirsad ve Emir'in skor üretimi 75-66 ile 9 farkı getirdi. Mirsad'ı rakip uzunlara karşı verdiği ribaunt mücadelesinden dolayı kutluyorum. Müthiş savaştı ve savunma ribaundu kaptırmamaya çalıştı. Bu daha çok hücum etmemize neden oldu. Ömer 'Sayı canavarı!'na  dönüşüp, Valencia'yı boğsa da, bitime1.38 kala 5 faulle çıktı. O ana kadar 22 sayı atan Ömer'in yokluğunda açıkçası gözümüz korktu! Fark son dakikaya girilirken, 75-73 ile tek baskete düştü. Valencia tam saha baskı da uyguluyordu. Sayı atamadık. Ama onlar da Emir'in demir bloklarına takılınca, kazandık.

<p class='MsoNormal'> </p>

Galatasaray kötüye gidiyor

Hurdalıktan alınan arabanın muhteşem değişimi

Sırları çözülemeyen birbirinden ilginç fotoğraflar! Gerçek oldukları iddia ediliyor

Kendisi küçük etkisi çok büyük! Kansere savaş açıyor