• $9,5242
  • €11,0828
  • 548.852
  • 1509.2
18 Nisan 2013 Perşembe

Efes'in 'Kurt Kapanı!'

Hah!.. İşte benim EFES'im bu. Tıpkı yıllar öncesinin 'Avrupa'nın en iyi savunmasını yapan takımı!' Olympiakos, Efes'in ne muhteşem savunma kelepçesinden kurtulabildi, ne de taktik zenginlikli, akıllı hücumlarını önleyebildi. İlk iki maçın üçlük-ikilik şut felaketi yaşayarak, galibiyet şansını tepen Efes dün, 24/51 ile 47'lik ikilik ve 8/15 ile 53'lük üçlük şut isabeti ve 11/15 ile 73'lük serbest atış sayı performansıyla zor rakibi, kolay avladı. 
Ancak avın başarılı olmasının baş nedeni ise Efes'in geçen yılın şampiyonu Olympiakos'u, çelik gibi 'Savunma kapanıyla!' avlamasıydı. Bu inatçı savunma kapanı sanki bir 'Kurt Kapanı!'ydı. Bu kapan, Olympiakos'u 17/30 ile 56'lık ikilik, 7/25 ile 28'lik üçlük yüzdede tutup, 39-30'luk ribaunt hakimiyeti de sağlayarak, bitirdi.
Efes'in bu başarısında, 3. periyottaki başarılı oyunun, önemli katkısı oldu. Savunma baskısı ve kontrollü hücumlarıyla, 3. periyodun ilk yarısında sayı farkını 19'a kadar yükseltirken, ribaund farkını da 13'e kadar arttırdı. Bu anlarda şut yüzdesini de, gıdım-gıdım tırmandırdı. İkilikler, 46'yı, üçlükler 5/10 ile 50'yi bulunca, Efes de hayat buldu. Tabii Efes'in gerçek yaşam iksiri, 'Yardımlaşmalı duvar gibi savunması'ydı. Spanoulis, Antiç, Papanikolaou gibi yıldızlar, bu muhteşem duvara toslayarak 'Yıldız saydılar!' 
Spanoulis, 5 top kaybı ve 4 boş şutuyla kötü seyrettiği bu anlarda bile, 'Ölüsünden 8 asist üreterekl!' Law ve Printezis'e sayı koridorları açtı. Böylece de, farkın 20 küsurlara çıkmasını önledi. Doğrusu dün oyuncularımızla, koçumuzla 'Gurur duyduk.' Pire'den kalma Ezikliğimizi de üzerimizden atmış olduk. Şimdi 'Ezik'lik sırası, geçen yılın şampiyonunda!

 

<p>Irak  ve Suriye'ye 2, Lübnan'a 1 yıl asker gönderme süresinin uzatılmasına ilişkin  Cumhurbaşkanl

CHP Tezkereye 'Hayır' Oyu Vereceğini Açıkladı

Kepçe ile yol kapatıp drift yaptılar

Muğla'daki fosil alanında yeni buluntulara ulaşıldı

''UÇBEY''in ilk kez kullanıldığı operasyonda gri listedeki terörist vuruldu