• $13,5942
  • €15,3059
  • 793.297
  • 1951.17
10 Şubat 2012 Cuma

CSKA'yı boğan savunma!

G.Saray'ın CSKA'yı yenmesi, asla mucize değil. Oktay Mahmuti'nin, G.Saray'a, son haftalarda oynattığı basketbolu iyi takip edenler ve Moskova'daki ilk maçı dikkatle izleyenler, bu sinyalleri almıştır. 'Aslan Kral!' TOP 16 Turu'nda 'Savunmacı kimliği' ile ön plana çıkıyor. CSKA'yı da, dün acımasız savunmasında boğarak, işi bitirdi! Böylece de, bu sezon 13-0'lık 'Galibiyet Cakası!'yla hava atan CSKA'nın 'Havası'nı almak!' Aslanımıza nasip oldu.
 Teodosiç'e zamk gibi yapışan Göksenin, işini iyi yaptı. Boyalı alan savunmamız, müthişti. İnatçı, saldırgan ve yardımlaşmalı...

OKTAY HOCA'YI KUTLARIM
 Böyle olunca, CSKA'nın uzunları, pota altımızda kısırlaştı!  Krilenko,Siskauskas, Krstiç gibi, Teo gibi skorerleri düşük skorda tutmayı başarınca, zaman zaman çok boş da atsak, o moralle mükemmel hücumlar yaptık. Shipp, Andric, Lukas ve Cevher ile skor üreterek CSKA'yı Abdi İpekçi'ye gömdük! Tüm oyuncuların, savunma çabalarını, 5 asist, 4 top çalma ile oynayan Lukas ve 4 asistlik performansıyla Ender'i ve de G.Saray'ın hücumda, nefis top çevirerek, boş şut alanı yaratmadaki 'Set ustalığı!'nı takdirle anacağım. Oktay Hoca'yı böyle bir Aslan yarattığı için hararetle kutluyorum.  Şurası gerçek; 'G.Saray bu savunmayı yaptığı her maçı kazanır.' Gruptan çıkma şansı güçlendi. Ancak, Efes ve Olympiacos maçlarının zorluğu, asla unutulmamalı.
CSKA zaferiyle başlayan gecenin, Panathinaikos zaferi ile bitmesi harika olurdu. Ancak F.Bahçe ile üzüldük. Kanarya'nın işi artık matematiksel hesaplara kaldı.

<p>Bu zamana kadar rol aldığı projelerle büyük bir hayran kitlesi elde eden ünlü oyuncu Murat Serezl

Yeni projesini ilk kez AKŞAM'a anlattı

Çay tiryakilerine kötü haber! Öyle bir zararı var ki...

Bizi böyle kandırıyorlarmış! Tüm hileleri ortaya çıktı

Çıngıraklı yılanın kuyruğunda bakın ne var!