• $15,8759
  • €16,7964
  • 941.124
  • 2393.61
23 Aralık 2011 Cuma

Canavar Çocuklar!

Efes ve G.Saray'ın gruptan çıkmasından sonra, dün gece F.Bahçe, Milli Takım gibiydi. Tüm Türkiye'nin kalbi F.Bahçe için atıyordu. Ömer'siz Kanarya, sıkı savaştı... Ve elenme korkusu ile başladığı maçın sonunda, grubunu lider bitirerek, TOP 16'ya uçtu gitti. 
İlk 2.55 dakikalık bölüm ve     5-0'dan sonra, ikili-üçlü savunmalarla süslediğimiz müdafaamızla, rakip hücumcuların, boyalı alanımıza açabileceği koridorları kapattık. Sonra, hücumda, pas isabetlerini yükselttik. Pota altında koridorlar açarak, Vidmar'ı pota altına salarak, Cantu'ya boyun eğdirdik. Bunları yaparken, Emir'in Vidmar'a asist desteği ve skora katkısını mükemmeldi. Emir 'Cantu'yu Yamultma Operasyonu!'nu başarıyla yönetiyordu. Bu anlarda topa  hakim oyuncuya, yaptığımız sıkı baskı, çok işe yarıyordu. Hücumda, potadan dönen toplarda, ribaunt saldırıları, top kaybetmemizi engelleyince, skor hakimiyetini kaptırmadık. Bu anlarda, Vidmar, Gist ve Oğuz ile ribaunt köprüsü kurmak, skor hakimiyetimizin de temelini oluşturdu. Tek aksayan yanımız, Marconato'yu yakın savunamamaktı. Yine de tüm bunlar, 23 sayılık skor hakimiyeti sağladı.

MÜTHİŞ SON PERİYOT
Jerrells ve Oğuz'un hücumda potaya yüklenirken, stepsler yaparak, top kaybına neden olmaları, skorumuzu köreltince, tek sayı geride kalmamıza neden oldu. İlk yarı 31-31 bitti. Oysa, lehimize farklı bile bitebilirdi. İlk yarıda 16-20 ile ribaunt üstünlüğü sağladığımız, Cantuya karşı 'Bi tanecik!' bile üçlük isabeti bulamayışımız, hücumda rakip çembere topu bırakırken, steps yaparak, 8 top kaybı üretmemiz, farkımızı engelledi. Hatta, maçı riske soktu. Son periyotta, Engin'in ve Bogdanovic'in art arda ikilik-üçlük isabetleri, şahane Oğuz'un hücum ribauntları ve de sayı bombardımanı kalpten götürecek!' cinstendi.Sonuçta 'Bizim Canavar Çocuklarımız!'ın muhteşem, son periyot mücadelesi, Cantu'yu Çizme'de nakavt etmeye yetti!

<p> </p>

“Havalimanı yıkılıyor” yalanı

Yavrusu için kendini feda etti! Vahşi doğanın acımasız yüzü

ABD 50 yıl sonra UFO'ları konuşmak için panel düzenledi

Doğu Karadeniz'in zorlu yolları havadan görüntülendi! Yolculuk yapmak cesaret ister