• $7,4641
  • €9,0579
  • 441.225
  • 1565.01
28 Ağustos 2012 Salı

Bu kadar mı kötü olunur!

Dördüncü maçımızdı. Bu grupta, bu kadar 'Kötü Devler' görmedim. Ne savunma, ne hücum, hiçbir şey yapamadan maçı tamamladık. Oysa karşımızda çok sert, double-team (ikili savunma) ağırlıklı, yapışkan ve yardımlaşmalı müthiş bir savunma vardı. O savunma, 'playmaker'larımızı yedi bitirdi! Hücumda ne set kaldı, ne uzunları içeri kaçıracak güzel paslar. Zaten, hücumda en sırıtan yanımız, sert savunmayı yedikçe yaptığımız pas hataları ve tıp kayıplarıydı. 17 top kaybımızın 12'si hatalı paslardan kaynaklandı.
Savunma mı?.. Allah'ım!.. Nasıl bir felaket!..

UZUNLARI KULLANAMADIK
Savunma sahnemizde mükemmel bir 'yumuşakçalar oyunu!' sergileniyordu. Çekler, set oyununda da, pota altı dalışlarında da, neredeyse oyuncularımıza temas bile etmeden çember altından kolay sayılar buldu. Bu kadar kötü savunmamız hiç olmamıştı. Aslında, Semih ve Kerem Gönlüm, Çek potası altında top aldıkları zaman, sert savunmaya ve double-team'lere rağmen basket atabiliyordu. Ama aldıkları pasların büyük çoğunluğu boyalı alan dışında olunca yüklenmek zorunda kaldılar ve bunun sonucunda şutların adresi şaştı.
Anlayacağınız, dün gece gardlarımız darmadağın olunca, uzunlarımız da dağıldı!
Dikkatli bakın şu istatistiğe...
Ribauntlarda 42-30 ile 12 fark yemişiz. Onlar 27, biz 19 asist yapmışız. Top kayıplarında 11-17 ile liderlik bizde! 12 top çaldırmışız. Onların toplam şut yüzdesi, 32/63 ile yüzde 50.8, bizimki 25/62 ile 40.3...
Allah aşkına!.. Böyle mi maç kazanılır?

<p>Moldova asıllı ses sanatçısı Leonida Timuş, Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un son dönemdeki

Moldova asıllı sanatçı Macron'un İslamiyet karşıtı açıklamalarına Fransızca ilahi ile tepki gösterdi

Türkiye'nin yeni nesil yerli silahları

Mandaların eksi 10 derecede yemek arayışı

Zehir tacirlerine şafak baskını! 6 İlde eş zamanlı operasyon gerçekleştirildi