• $8,4705
  • €10,2921
  • 501.151
  • 1441.33
13 Aralık 2013 Cuma

Bir kaç kötü adam!

Ahhh!.. Ahhh!.. Muhteşem savunma ile rakibi iyice kısırlaştırıp, 3 sayıda tuttuğumuz o son periyotta, 11 değil, 21 sayı atmalıydık. Rahat şut pozisyonu yaratmamıza rağmen çemberi ıskalayan şutlar, insana saç-baş yolduracak cinstendi. İnşallah, İstanbul’da son şansımızı zorlayacağımız R.Madrid maçında, Kaunas’taki bu bonkörlüğümüzü aramayız.
Şu istatistiğe bir baksanıza... 18/45’lik ikilik, 6/21’lik üçlük, 9/18’lik serbest atış isabeti. 42 boş şut, 9 boş serbest atış. Elimizin dengesi fena bozulmuş. Bu kadar fire verilen bir maç yine de kazanılıyordu. Çünkü müthiş savunmamızla, rakip düşük skorda tutuldu.
Bu yenilgiye, maç boyu kötü şut yüzdemiz neden olsa da 3. periyottaki delik-deşik savunmamız, felaketimizi hazırladı.
Aslında Efes savunması, Zalgiris’in dış adamlarına yakın oynayarak, üçlük şutlarda, 8/28 ile 20 boş şut atmalarını sağlamasa, maça ortak olmak imkansızdı. Maçın ilk 3 periyodunda çok kötü performans çizen Semih son periyotta, iyi savunma ve genelde iyi hücum yaptı. Efes’i galibiyete çok yaklaştırdı. O bunu yaparken, savunma çabalarıyla ters orantılı çalışan, 3’te 10 isabetle Gordon, 3/14 isabetle Savanovic gibi ‘Bir kaç kötü adam!’ bu maçın kaybedilmesinde aslan payını aldılar!
Vasileiadis sakatlanıp çıkmasa, Efes bu maçı kesin alırdı. Çünkü kazanma hırsı çok üst düzey bir oyuncu olan Vasileiadis, kritik üçlükleriyle oyun kuruculara verdiği destekle, Efes’in önemli silahıydı. Sakatlanması, Efes’e pahalıya patladı, yazık oldu!

<p>Pençe-Şimşek operasyonunun icra edildiği Irak kuzeyindeki Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı teröri

MSB: Metina'da tespit edilen 3 PKK'lı terörist etkisiz hale getirildi

Yer siyah, gök beyaz; şampiyon Beşiktaş!

Filistinlilerin evleri yerle bir oldu

Milli Eğitim Bakanı Selçuk, emekli öğretmenlerle çevrim içi bayramlaştı