• $13,4394
  • €15,2685
  • 794.055
  • 2045.93
23 Şubat 2012 Perşembe

Bir 'Bir'imizi yedik!

Olmpiacos'un CSKA'dan 96-64 ile 32 fark yemesi, G.Saray'ın Efes hedefini küçültemezdi. Tamam, 'Git Atina'da Olympiacos'u devir, işi bitir!' gibi düşünülebilir ama 'Efes'in CSKA'yı yenme ihtimali zayıf gibi gözükse de, var tabii!.. G.Saray nasıl yendi!..
İşte bu ihtimal, G.Saray'ın Efes'i yenme iştahını kabartınca, maç heyecan kasırgası içinde geçti! Sonuçta 'Bir'Bir'imizi yedik!' ve Efes, kupaya veda etti. Eleyen de, diğer takımımız G.Saray oldu. Tabii ki de, yazık oldu! Gönül isterdi ki, gruptan iki takımımız da çeyrek finale yükselsin ve evimizde organize edeceğimiz 'Final-Four'a katılma şansımız, bir kontenjan artsın.
G.Saray ilk iki periyotta, 17-14'luk ribaunt hakimiyetini, saldırgan ve dış şut imkanı tanımayarak, Efesli oyuncuları 'Boş'a çalışmaya mecbur eden, içeriyi de iyi kapatan savunmasıyla, rakibine üstünlük sağladı. Hücumda da, Efes boyalı alanını mükemmel kullanarak, kolay pota altı basketler üretti. Bu anlarda, kendi boyalı alanını iyi savunarak, Efesli oyunculara sayı imkanı sunmayınca da, skor hakimiyetini kolay ele geçirdi. Andric, Lukas ve Shipp, skor yükünün hamalı oldular! Basket üstüne basket ürettiler. G.Saray da, işi 15 farka kadar götürdü. Ancak, 18.dakikadan sonra, G.Saray savunmadan düştü. Efes, hızlı hücumlarla çıkarak, G.Saray pota altını kullanmaya başladı. Böylece fark devre sonunda 7'ye düştü.
SALDIRDILAR AMA...
3. periyota Vujacic'in üçlüğü ile başlayıp, farkı 4'e düşüren Efes'e karşı, Andric'in pota altını kullanmasıyla, farkın daha da, kapanmasını önleyen G.Saray, hücumda üst üste 2 top kaybı yaptı ancak, karşı hücumda da Barac'ın aynı şekilde 2 top kaybı, 4 farkı korumaya yetti.
G.Saray hücumda, Anadolu Efes'in hareketli savunmasını aşmakta zorlanmaya başladı. Sette, hızlı top çevirerek, boş şut alanı yaratmaya çalıştılar. Genelde başarılı olamadılar. Ancak, Efes'e de pek attırmayınca, bu periyotu 5 farkla, 50-45 önde kapatma başarısını gösterdiler.
Son periyotta, Efesli oyuncular farkı kapatmak için saldırdıkça, hücumda hata yaptılar. G.Saray hakkıyla kazandı. Koç Mahmuti ve tüm oyuncuları kutluyorum.

<p>New York Belediye Başkanı Eric Adams. tezgâhın gece geç saatlerde açık olduğunu belirtti. Manavla

New York Belediye Başkanı, Türk manavını seçti

Savaş sonrası yaralanan karıncalar bakın ne yapıyor! Bilim inanlarını şaşırtan görüntü

İşte bankaların güncel konut kredi faiz oranları! Ev alacaklar dikkat!

Doğum yapan zebrayı canlı canlı yediler! İşte o dehşet anları