• $13,4531
  • €15,3374
  • 785.987
  • 2085.76
17 Şubat 2012 Cuma

Beşiktaş kupayı alır

Banvit'te sayı ve ribaunt paylaşımı mükemmeldi. Parke üzerindeki reklam bandına basınca kayan ve dizinden sakatlanarak, devre dışı kalan Serkan dışında herkes sayı, Bajramovic dışında da herkes ribaunt topladı. Efes hücumlarını, genelde yardımlaşması bol takım savunmasıyla savuşturdular. Rakibe göre daha az top kaybı  yapıp, daha çok ribaunt topladılar. Banvit'in güçlü boyalı alan savunmasını pek delemeyen Efes, pota altında kısır kaldı! NBA yıldızı Vujacic'in çok etkisiz olduğu Efes,  12 üç sayı isabetiyle, çember altı açığını kapatamayınca, final yolu kapandı.  Efes'in alan savunmasını, hızlı hücumlarla aşıp, turnike basketlerle de süsleyen Banvit, son periyotta, müthiş savunma ve mükemmel hücumunun getirdiği 16-1'lik seriyle 'Koca Efes'i eledi, gitti.

İLGİNÇ TAKTİK SAVAŞLARI
Beşiktaş-G.Saray derbisi, nefes kesti desek yeriydi! Tanrım!.. Mola üstüne mola... Bitime 52 saniye kala, 2 Ergin, bir Oktay alıyor. O anda, Ergin 59-62 geride seyrediyor. Sonra aldığına değiyor. 64-64 ile maçı bitiriyor. Uzatmada Beşiktaş'ın savunma ve hücum performansı çok daha iyi. Maç boyu takımı sırtlayan Arroyo  (24), Mensal Bonsu (18), Serhat (13), Hawkins (9), bir yana son saniyeler ve uzatmada, attığı sayılarla, takımını finale taşıyan Ersin bir yana... Neden son anları anlattım, bir bakın.
Şut istatistikleri tıpa tıp aynı.  22'şer ikilik, 5'er üçlük isabet. Beşiktaş 11, G.Saray 10 top kaybı. Serbest atışlarda fark ortaya çıkıyor. Dolayısıyla, son anlardaki taktik savaşları, çok daha ilginç geliyor. Efes ve G.Saray, hafta arası, Euroleague'de kapışacaklar. Doğrusu, kupanın yarı finalinde elenerek, moralman çöktüler. Bari Euroleague'de şansları bol olsun. Beşiktaş-Banvit finaline gelince... Valla!.. Kartal iyi saldırır! Banvit iyi savunur. Sanırım, Beşiktaş kupayı alır.
Her ne kadar, kupa ligin aynası olmasa da, oldukça yansıması sayılır. O halde...

<p>Programda öne çıkan başlıklar:</p><p>AK Parti MKYK Üyesi Emre Cemil Ayvalı:  CHP'nin tüm yandaşla

Başkan Erdoğan'dan Arnavutluk'ta

Emeklilere hangi banka ne kadar promosyon veriyor? İşte banka banka promosyon ücretler...

Gece yarısı çocuk kamerasına takıldı! İşte o anlar

Sosyal medyayı sallayan köpek balığı deneyi! Yürekleri ağızlara getirdi