• $16,5425
  • €17,573
  • 970.111
  • 2529.26
29 Mart 2012 Perşembe

Bana ne dünden!

Dünkü maçlardan bana ne! Ben bugünü iple çekiyorum!  Dünyanın en muhteşem rekabeti, 'Euroleague Final-Eight'ine de bulaşacak!' Eminim ki, FIBA da bir dahaki G.Saray-F.Bahçe derbisine kadar, böyle bir derbi heyecanına daha şahit olmayacak. G.Saray'ın, kaybetmesine çok üzüldük ama derbinin önemi daha da arttı.
İşte bu düşünceler, 'Beynimde dans ederken, F.Bahçe-Familia ve çok çekişmeli geçse de, kaybettiğimiz için Ecopolis-G.Saray maçı da, çok yavan geldi! F.Bahçe'nin, gevşemediği anlarda, 'Kedi-Fare oyunu!' oynadığı, B.Familia ile maçı, heyecansız geçti. F.Bahçe'ye rakip olmaktan çok uzak bir takım tabii... Zaten ilk 5 dakikadan sonra da, kim olduğu ortaya çıktı. Boyalı alanı Matovic, Nevriye ve Taylor ile mükemmel kullanarak adeta potaya giden bir boş koridor açan Sarı-Lacivertliler, özellikle ikinci periyotta, farkı rahatça açtı.
KÖTÜLERİN İYİSİ RİVAS
Galatasaray'ı tanıyamadım.  Acaip, hayal kırıklığına uğradım. F.Bahçe'yi iki defa üst üste yenerek, kupalar kazanan G.Saray bu mu?
 Ecopolis, bir ekolü olan İspanya'nın temsilcisi. Ekol ülkelerin temsilcileri, favori olmasalar bile, sürpriz sonuçlar alabilirler. İşte, dün de aynen böyle oldu. Çok inatçı ve mücadeleci kimliği, güçlü savunması ile iyi bir takım olsa da, bizim 'Aslan'ımızı  alt edecek takım değildi.
Aslında Ecopolis, dün 'Kötülerin iyisi' olarak kazandı. Maç sonu istatistiğine baksanıza. İki takımda da, şut-mut, ne varsa yüzde 50'nin altında! Böyle kötü ortamlar, hep bizim aleyhimize olur. Öyle de oldu.
Toplam şutlarda Ecopolis 22/73 ile 39.7'li, G.Saray da 25/57 ile 42.1'lik yüzde yapabildi. İkiliklerde onlar 22/54 ile 40.7, biz 19/43 ile 44.2, üçlüklerde onlar 7/19 ile 36.8, biz 5/14 ile 35.7Ö Anlayacağınız, 'Al birini, vur ötekine!'
Tabii, bu maçta G.Saray'ın, kaybetmesindeki en önemli faktör, 'Ribauntlar.'  45-35 ile 10 fark yersen, bu hücumunu da berbat eder.
Şimdi, G.Saray bugün F.Bahçe'yi yenmek zorunda. F.Bahçe de kazanmaya çalışacak. İşte, yazımın girişinde yazdığım gibi, ezeli rekabetin önemi ve heyecanı daha da arttı.

<h2><span style='font-size: 1.6rem;'>Yonca-Onuk Tersanesi<span style='font-weight: normal;'> ve </sp

ULAQ VE SALVO'NUN ARDINDAN DENİZLERDEKİ YENİ GÜÇ SANCAR!

Gökten buz kültesi düştü! Çoban 'bomba patladığını zannetti

Lise öğrencileri 40 günde yaptı! Tek şarjla 70 kilometre yol yapabiliyor

35 ton etil alkol ele geçirildi! Ankara'da sahte içki baskını