• $8,1446
  • €9,6949
  • 451.78
  • 1359.34
04 Şubat 2014 Salı

'Bajram'ın olsun!

Ne muhteşem gece! Barcelona'da Dünya Kupası kura çekimi. İstanbul'da 2 muhteşem derbi. Hepsi bir geceye doluştu. Heyecan patlaması oldu! Dünya Kupası ilk tur grubunda rakiplere bakınca, bundan iyisi can sağlığı diyoruz! Derbilere gelince... İkisi de güzeldi ama Kartal-Aslan maçına kalp dayanmazdı!
Buckman'ın sakatlığı sonrası, Bajramovic gibi çok faydalı bir oyuncu ile takımı takviye eden Koç Ahmet Kandemir, isabetli iş yaptığını dün geceki performansla gösterdi. Bajramovic, 'Uyum-muyum!' dinlemedi. Sanki 40 yıllık Kartal'dı! 8/8 ikilik, 2/6 üçlük, 3/3 serbest atış isabeti, 7 ribaunt, bir asist ve savunmanın her yerinde, topa koşan, pick and roll'lerde rol alan bir 'Canavar!..' Bajramovic, ilk maçında 'Kartal'a bayram yaptırdı!' Ona baktıkça, diğer Kartallar'da gaza geldi!
G.Saray mı?
Her zamanki gibi Arroyo... Biraz da Erceg vardı. Yetmedi tabii...
Anadolu Efes-F.Bahçe derbisi, Beşiktaş-G.Saray'ın yanında biraz sönük kaldı!
Vidmar ve Zoric, 'Sert Euroleague Arena'sı!'nda telef olunca, F.Bahçe'nin bu derbiyi kazanmasının tek yolunun, sert savunmadan geçeceği aşikardı. Duvar savunma, 1 ve 3. periyotlarda Efes'i durdurdu. Kanarya, Efes'i maç boyu 21/44 ile 47.7 ikilik ve 6/22 ile 27.2'lik üçlük yüzdelerle, düşük skorda tuttu. Ömer, Bogdan, Emir ve Bjelica ile Efes boyalı alan savunmasını kolayca dağıtıp, pota altından skor üretti. Sette hızlı paslaşmalar, içeriye devrilmeler, Efes savunma kurgusunu bozdu. Topu dışarıya çıkartan Kanaryalar, boş şut alanları yaratıp isabet oranlarını artırdılar. 21/36'lık ikilik ve 7/19'luk üçlük isabet, bir ara 23 sayılık farkı da yarattı. Sarı-Lacivertli savunmanın vidaları gevşemese, son 5 dakikada Efes potası bu kadar 'Boş!'lanmasa, fark 6'ya kadar inip, 'Korku dağları yaratmazdı!'

<p>Spor Toto Süper Lig'de Fenerbahçe konuk ettiği Gaziantep FK'yi 3-1 mağlup ederek şampiyonluk yarı

Fenerbahçe-Gaziantep FK Maç Yorumu

Kaçak kazıda bulunan Roma dönemine ait 40 eser Çorum Müzesi'nde sergileniyor

Balıkesir'e yerleşen kadın girişimci, ağaç dallarını ekonomiye kazandırıyor

Uygarlık tarihine ışık tutan 12 bin yıllık kazı başlıyor